Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa"

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa"

Logo stowarzyszenia. Źródło: www.powiatgizycki.pl [29.06.2014]
Logo stowarzyszenia. Źródło: www.powiatgizycki.pl [29.06.2014]
Rok założenia 2004
Siedziba 11-500 Giżycko, ul. Białostocka 3
Profil działalności edukacja osób o specjalnych potrzebach
Kontakt Tel.: 87 428 36 59, e-mail: szansagizycko@gmail.com
KRS 0000202570

Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa" – stowarzyszenie działające na rzecz osób z niepełnosprawnością fizyczną i psychiczną.

Historia

Stowarzyszenie założone zostało w Giżycku w 2004 roku. Od 2011 roku "Szansa" jest wpisana na listę Organizacji Pożytku Publicznego. By wesprzeć działania organizacji, można na jej cele przekazać 1% podatku dochodowego. Za fundusze uzyskane w 2012 roku zatrudniono psychologa, który pomagał dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Statut

Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa" działa w oparciu o Statut, który określa jego władze, cele i formy oraz zakres działania.

Cele

Celem Stowarzyszenia jest w szczególności prowadzenie placówek oświatowych i innych placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wspieranie działalności edukacyjno-wychowawczej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku. Głównym zadaniem organizacji jest wyrównywanie szans dzieci niepełnosprawnych oraz wspieranie rodzin dzieci, które wymagają stałej rehabilitacji. Stowarzyszenie organizuje również kolonie i zimowiska, wspiera promocję i organizowanie wolontariatu[1].

Zarząd

Skład Zarządu[2]:

  • Prezes - Małgorzata Warakomska
  • Wiceprezes - Dorota Szczęsna
  • Skarbnik - Anna Glica
  • Sekretarz - Iwona Duda
  • Członek - Mieczysław Andrzejewski

Formy działalności

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizację terapii i wczesnej interwencji, a także włączanie w życie środowiska lokalnego osób niepełnosprawnych. Organizuje również Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Stowarzyszenie powołało Środowiskowy Dom Samopomocy oraz hostel dla osób niepełnosprawnych. W swoich działaniach "Szansa" współdziała z władzami samorządowymi i pozarządowymi w celu tworzenia warunków wszechstronnego rozwoju osób niepełnosprawnych. Inicjuje i organizuje różne formy aktywizacji osób z niepełnosprawnością, jak i wszelkiego rodzaju wydarzenia rekreacyjne, takie jak rajdy, zimowiska czy kolonie[3].

Przypisy