Kazimierz V: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 20: Linia 20:
 
  |www                  =
 
  |www                  =
 
}}
 
}}
'''Kazimierz V'''  (ur. prawdopodobnie w 1388 r., zm. w 1435 r.) – książę szczeciński, uczestnik bitwy grunwaldzkiej.
+
'''Kazimierz V'''  (ur. prawdopodobnie w 1388 r., zm. w 1435 r.) – książę szczeciński, uczestnik [[Bitwa pod Grunwaldem|bitwy grunwaldzkiej]].
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
 
== Życiorys ==  
 
== Życiorys ==  
Kazimierz V urodził się jako syn Świętobora I, prawdopodobnie w 1388 roku. Wziął udział w bitwie grunwaldzkiej, walcząc pod własną chorągwią. Walczył po stronie [[Zakon krzyżacki|zakonu krzyżackiego]]. W czasie bitwy trafił do niewoli [[Jakub Skarbek|Jakuba Skarbka]], następnie uniewinniony przez polskiego króla, ucztował z nim po bitwie. Ostateczne uwolnienie szczecińskiego księcia nastąpiło w 1411 roku.  
+
Kazimierz V urodził się jako syn Świętobora I, prawdopodobnie w 1388 roku. Wziął udział w bitwie grunwaldzkiej, walcząc pod własną chorągwią po stronie [[Zakon krzyżacki|zakonu krzyżackiego]]. W czasie bitwy trafił do niewoli [[Jakub Skarbek|Jakuba Skarbka]], następnie uniewinniony przez polskiego króla, ucztował z nim po bitwie. Ostateczne uwolnienie szczecińskiego księcia nastąpiło w 1411 roku.  
  
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==

Wersja z 11:22, 14 sty 2015

Kazimierz V

Data urodzenia prawdopodobnie 1388 r.
Data śmierci 1435 r.

Kazimierz V (ur. prawdopodobnie w 1388 r., zm. w 1435 r.) – książę szczeciński, uczestnik bitwy grunwaldzkiej.

Życiorys

Kazimierz V urodził się jako syn Świętobora I, prawdopodobnie w 1388 roku. Wziął udział w bitwie grunwaldzkiej, walcząc pod własną chorągwią po stronie zakonu krzyżackiego. W czasie bitwy trafił do niewoli Jakuba Skarbka, następnie uniewinniony przez polskiego króla, ucztował z nim po bitwie. Ostateczne uwolnienie szczecińskiego księcia nastąpiło w 1411 roku.

Bibliografia

J. Sikorski, Bohaterowie Grunwaldu, Olsztyn 2010.