Józef Pająk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 12: Linia 12:
 
<br/>
 
<br/>
 
=Działacze sportowi=
 
=Działacze sportowi=
Rodowity elblążanin na stale zadomowił się w mieście i z upływem lat stał się najbardziej rozpoznawalnym organizatorem i animatorem wydarzeń sportowych. Po nauce w Szkole Podstawowej nr 12, trafił do Zespołu Szkół Zawodowych Zamechu. Grono nauczycieli wychowania fizycznego wykształciło w nim umiłowanie do sportu. Sam uprawiał judo pod okiem trenera Czesława Misiuka, namawiany przez Eugeniusza Nikodema grał w szkolnej reprezentacji piłki nożnej, ale po kontuzji musiał zrezygnować z czynnej przygody ze sportem.  
+
Urodził się w Elblągu i jest bardzo z nim związany. W szkole (SP 12 i Zespół Szkół Zawodowych Zamechu) uprawiał różne dyscypliny: piłkę ręczną, piłkę nożną, judo, ale kontuzja przerwała marzenia o kontynuowaniu wyczynowej kariery. Spełnił się w zupełnie innej roli.
Z rekomendacji swoich nauczycieli, od września 1976 r. rozpoczął pracę w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu na stanowisku organizatora imprez sportowych. Pełnił obowiązki sekretarza i kierownika biura w Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki, urzędującego wiceprzewodniczącego w Elbląskim Szkolnym Związku Sportowym, był koordynatorem organizacji imprez i szkoleń w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jego sprawność działacza i organizatora doceniono nie tylko w Elblągu był członkiem Rady Stowarzyszeń Sportowych Makroregionu Pomorskiego, wiceprezesem Polskiej Federacji Unihokeja – Floorball, członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Sportu przy Wicemarszałku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, założycielem i sekretarzem Komitetu Olimpijskiego Elbląga, Żuław, Powiśla i Warmii. Od roku 1988 jest członkiem Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, obecnie członkiem prezydium ZG SZS, przewodniczy Krajowym Komisjom Ogólnopolskich Programów „Animator Sportu Dzieci i Młodzieży” i „Animator Sportu Osób Niepełnosprawnych”. Jest członkiem 20 osobowej Polskiej Rady Akademii Mistrzów Sportu, Mistrzów Życia. Wspiera też wieloletnim doświadczeniem Radę Sportu przy prezydencie Elbląga .  
+
W 1976 r. podjął pracę w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu na stanowisku organizatora imprez sportowych. Był sekretarzem i kierownikiem biura w Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki,wiceprzewodniczącym Szkolnego Związku Sportowego, koordynatorem organizacji imprez i szkoleń w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jego umiejętności i coraz większe doświadczenie zaowocowało powierzaniem coraz bardziej odpowiedzialnych funkcji. Został członkiem Rady Stowarzyszeń Sportowych Makroregionu Pomorskiego, wiceprezesem Polskiej Federacji Unihokeja – Floorball, członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Sportu przy Wicemarszałku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, założycielem i sekretarzem Komitetu Olimpijskiego Elbląga, Żuław, Powiśla i Warmii. Szczególnie upodobał sobie sport szkolny. W roku 1988 został członkiem Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, wszedł do ścisłego prezydium ZG SZS i przewodniczy Krajowym Komisjom Ogólnopolskich Programów „Animator Sportu Dzieci i Młodzieży” i „Animator Sportu Osób Niepełnosprawnych”. Od dawna jest doradcą prezydenta miasta w sprawach dotyczących strategii sportu w Elblągu.  
Za organizatorski kunszt i pracę społeczną otrzymał kilkadziesiąt odznaczeń państwowych, resortowych i wojewódzkich. Między innymi został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, złotym medalem „Za Zasługi dla PKOl”, złotymi odznakami: „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, PZB, PZTS, „Za zasługi dla polskiego unihokeja”, medalami: Komisji Edukacji Narodowej, „70-lecia PZLA”, „45-lecia SZS”, honorowymi odznakami okręgów sportowych. Posiada dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „ Za ochotniczy wkład w rozwój sportu i idei olimpijskiej” nadany przez Juana Antonio Samarancha. W Elblągu otrzymał „Elbląskiego Oskara” podczas gali noworocznej w 2001 roku. Był laureatem wielu nagród wojewodów elbląskiego i warmińsko – mazurskiego, starostwa elbląskiego, prezydenta Elbląga, prezesów organizacji i stowarzyszeń sportowych.  
+
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, złotym medalem „Za Zasługi dla PKOl”, złotymi odznakami: „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, PZB, PZTS, „Za zasługi dla polskiego unihokeja”, medalami: Komisji Edukacji Narodowej, „70-lecia PZLA”, „45-lecia SZS”, honorowymi odznakami okręgów sportowych. Posiada dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „ Za ochotniczy wkład w rozwój sportu i idei olimpijskiej” nadany przez Juana Antonio Samarancha. Otrzymał „Elbląskiego Oskara” podczas gali noworocznej w 2001 roku.  
 
=Bibliografia=
 
=Bibliografia=
 
*[[http://mosir.elblag.eu/ludzie_sportu.p756 mosir.elblag.eu]]
 
*[[http://mosir.elblag.eu/ludzie_sportu.p756 mosir.elblag.eu]]
 
[[Kategoria:Sport|Pająk, Józef Janusz]][[Kategoria:Działacze sportowi|Pająk, Józef Janusz]][[Kategoria:Elbląg|Pająk, Józef Janusz]]
 
[[Kategoria:Sport|Pająk, Józef Janusz]][[Kategoria:Działacze sportowi|Pająk, Józef Janusz]][[Kategoria:Elbląg|Pająk, Józef Janusz]]

Wersja z 14:23, 18 gru 2014

Józef Janusz Pająk

źródło: www.mosir.elblag.eu
źródło: www.mosir.elblag.eu
Imię i nazwisko Józef Janusz Pająk
Data i miejsce urodzenia 10 września 1955 roku w Elblągu
Największy sukces Dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Józef Janusz Pająk (ur. 10 września 1955 roku w Elblągu) – Animator życia sportowego w Elblągu, działacz sportowy organizator kultury fizycznej w Elblągu

Działacze sportowi

Urodził się w Elblągu i jest bardzo z nim związany. W szkole (SP 12 i Zespół Szkół Zawodowych Zamechu) uprawiał różne dyscypliny: piłkę ręczną, piłkę nożną, judo, ale kontuzja przerwała marzenia o kontynuowaniu wyczynowej kariery. Spełnił się w zupełnie innej roli. W 1976 r. podjął pracę w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu na stanowisku organizatora imprez sportowych. Był sekretarzem i kierownikiem biura w Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki,wiceprzewodniczącym Szkolnego Związku Sportowego, koordynatorem organizacji imprez i szkoleń w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jego umiejętności i coraz większe doświadczenie zaowocowało powierzaniem coraz bardziej odpowiedzialnych funkcji. Został członkiem Rady Stowarzyszeń Sportowych Makroregionu Pomorskiego, wiceprezesem Polskiej Federacji Unihokeja – Floorball, członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Sportu przy Wicemarszałku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, założycielem i sekretarzem Komitetu Olimpijskiego Elbląga, Żuław, Powiśla i Warmii. Szczególnie upodobał sobie sport szkolny. W roku 1988 został członkiem Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, wszedł do ścisłego prezydium ZG SZS i przewodniczy Krajowym Komisjom Ogólnopolskich Programów „Animator Sportu Dzieci i Młodzieży” i „Animator Sportu Osób Niepełnosprawnych”. Od dawna jest doradcą prezydenta miasta w sprawach dotyczących strategii sportu w Elblągu. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, złotym medalem „Za Zasługi dla PKOl”, złotymi odznakami: „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, PZB, PZTS, „Za zasługi dla polskiego unihokeja”, medalami: Komisji Edukacji Narodowej, „70-lecia PZLA”, „45-lecia SZS”, honorowymi odznakami okręgów sportowych. Posiada dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „ Za ochotniczy wkład w rozwój sportu i idei olimpijskiej” nadany przez Juana Antonio Samarancha. Otrzymał „Elbląskiego Oskara” podczas gali noworocznej w 2001 roku.

Bibliografia