Plebiscyt na trenera i siatkarzy 60-lecia AZS Olsztyn: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
(Opis wydarzenia)
(Opis wydarzenia)
Linia 11: Linia 11:
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
 
==Opis wydarzenia==
 
==Opis wydarzenia==
Plebiscyt na najlepszego trenera i siatkarzy w historii AZS zorganizowano z okazji 60-lecia istnienia klubu [[KS AZS UWM Olsztyn|AZS UWM Olsztyn]]. Zespół AZS UWM Olsztyn jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii polskiej siatkówki mężczyzn. Zdobył pięciokrotne mistrzostwo Polski, ośmiokrotne wicemistrzostwo kraju, dziewięciokrotnie brązowy medal mistrzostw Polski oraz siedmiokrotnie Puchar Polski – to dorobek olsztyńskich siatkarzy od 1950 roku, kiedy to powstała sekcja siatkówki w Akademickim Związku Sportowym [[Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie|Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie]].  
+
Plebiscyt na najlepszego trenera i siatkarzy w historii AZS zorganizowano z okazji 60-lecia istnienia klubu [[KS AZS UWM Olsztyn|AZS UWM Olsztyn]]. Zespół AZS UWM Olsztyn jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii polskiej siatkówki mężczyzn. Zdobył pięciokrotne mistrzostwo Polski, ośmiokrotne wicemistrzostwo kraju, dziewięciokrotnie brązowy medal mistrzostw Polski oraz siedmiokrotnie Puchar Polski. Tytuły te składają się na dorobek olsztyńskich siatkarzy od 1950 roku, kiedy powstała sekcja siatkówki w Akademickim Związku Sportowym [[Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie|Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie]].  
  
Na nominowanych głosowali kibice olsztyńskich siatkarzy, a rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpiło 16 października 2010 roku podczas tradycyjnego [[Memoriał Wiktora Wawrzyczka|Memoriału Wiktora Wawrzyczka]], który z okazji jubileuszu miał wyjątkową obsadę.
+
Na nominowanych w plebiscycie głosowali kibice olsztyńskich siatkarzy, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 16 października 2010 roku podczas tradycyjnego [[Memoriał Wiktora Wawrzyczka|Memoriału Wiktora Wawrzyczka]], który z okazji jubileuszu miał wyjątkową obsadę.
  
Uznano, że na miano Siatkarza 60-lecia najbardziej zasługuje [[Mirosław Rybaczewski]], natomiast na tytuł Trenera 60-lecia – [[Leszek Dorosz]] – twórca największych sukcesów olsztyńskich siatkarzy.
+
W plebiscycie uznano, że na tytuł "Siatkarza 60-lecia" najbardziej zasługuje [[Mirosław Rybaczewski]], natomiast na miano "Trenera 60-lecia" – [[Leszek Dorosz]] – twórca największych sukcesów olsztyńskich siatkarzy.
  
 
'''Siatkarze 60-lecia AZS'''
 
'''Siatkarze 60-lecia AZS'''
Linia 24: Linia 24:
 
*5. [[Henryk Zdziarski]]
 
*5. [[Henryk Zdziarski]]
 
*6. [[Leszek Urbanowicz]]
 
*6. [[Leszek Urbanowicz]]
Trenerem 60-lecia został Leszek Dorosz, który pracował z zespołem w latach 60-tych i 70-tych, najpierw awansując z nim do coraz wyższych klas rozgrywkowych, a potem zdobywając kolejne trofea w ekstraklasie.
+
Trenerem 60-lecia został Leszek Dorosz, który pracował z zespołem w latach 60. i 70., najpierw awansując z nim do coraz wyższych klas rozgrywkowych, a następnie zdobywając kolejne trofea w ekstraklasie.
  
 
'''Lista nominowanych siatkarzy i trenerów'''
 
'''Lista nominowanych siatkarzy i trenerów'''

Wersja z 10:15, 12 lut 2015

Plebiscyt na trenera i siatkarzy 60-lecia AZS Olsztyn

Pełna nazwa klubu Plebiscyt z okazji jubileuszu 60-lecia AZS Olsztyn
Data założenia 16 października 2010 r.

Plebiscyt na trenera i siatkarzy 60-lecia AZS Olsztyn – plebiscyt na najlepszego trenera i siatkarzy z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia klubu AZS Olsztyn.

Opis wydarzenia

Plebiscyt na najlepszego trenera i siatkarzy w historii AZS zorganizowano z okazji 60-lecia istnienia klubu AZS UWM Olsztyn. Zespół AZS UWM Olsztyn jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii polskiej siatkówki mężczyzn. Zdobył pięciokrotne mistrzostwo Polski, ośmiokrotne wicemistrzostwo kraju, dziewięciokrotnie brązowy medal mistrzostw Polski oraz siedmiokrotnie Puchar Polski. Tytuły te składają się na dorobek olsztyńskich siatkarzy od 1950 roku, kiedy powstała sekcja siatkówki w Akademickim Związku Sportowym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Na nominowanych w plebiscycie głosowali kibice olsztyńskich siatkarzy, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 16 października 2010 roku podczas tradycyjnego Memoriału Wiktora Wawrzyczka, który z okazji jubileuszu miał wyjątkową obsadę.

W plebiscycie uznano, że na tytuł "Siatkarza 60-lecia" najbardziej zasługuje Mirosław Rybaczewski, natomiast na miano "Trenera 60-lecia" – Leszek Dorosz – twórca największych sukcesów olsztyńskich siatkarzy.

Siatkarze 60-lecia AZS

Trenerem 60-lecia został Leszek Dorosz, który pracował z zespołem w latach 60. i 70., najpierw awansując z nim do coraz wyższych klas rozgrywkowych, a następnie zdobywając kolejne trofea w ekstraklasie.

Lista nominowanych siatkarzy i trenerów

Zawodnicy

Trenerzy

Bibliografia

sportowefakty.pl [12.12.2014]
wama-sport.pl [12.12.2014]
volleylife.pl [12.12.2014]