Protest kasjerek PKP w Kętrzynie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
Linia 8: Linia 8:
 
}}
 
}}
  
''' Protest kasjerek PKP w Kętrzynie ''' – protest kętrzyńskich pracownic kas na dworcu PKP.<br/>
+
''' Protest kasjerek PKP w Kętrzynie ''' – protest kętrzyńskich pracownic kas na dworcu PKP.<br/><br/>
 +
[[Plik:protestkasjerek.jpg | thumb | 300 px | Ogłoszenie o proteście, źródło: [http://www.ketrzyn.net/index.php?strona=pokaz&akcja=tresc&id=424 www.ketrzyn.net] [04.08.2014] ]]
 
== Cel ==
 
== Cel ==
Głównym celem było przywrócenie przez nowego właściciela PKP Intercity prowizji od sprzedaży biletów na międzywojewódzkie pociągi.
+
Głównym celem protestu w [[Kętrzyn|Kętrzynie]] było przywrócenie przez nowego właściciela PKP Intercity prowizji od sprzedaży biletów na międzywojewódzkie pociągi.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Przebieg ==
 
== Przebieg ==
[[Plik:protestkasjerek.jpg | thumb | 300 px | Ogłoszenie o proteście, źródło: [http://www.ketrzyn.net/index.php?strona=pokaz&akcja=tresc&id=424 www.ketrzyn.net] [04.08.2014] ]]
+
Na kętrzyńskim dworcu PKP wszystkie kasy zostały zamknięte w akcie protestu przeciwko obniżeniu przez nowego właściciela, spółkę PKP Intercity, stawek prowizji za sprzedaż biletów na trasach międzywojewódzkich. Prowizja, jaką wcześniej dostawały kasjerki, wynosiła 10% od wartości biletu. Po zmianie właściciela miała wynieść 2.5%. Podczas protestu podróżni mogli zakupić bilety bezpośrednio u konduktorów w pociągu, a wszelkie dopłaty do ceny biletu z tego tytułu zostały wstrzymane. Po negocjacjach przeprowadzonych przez dyrektora Warmińsko-Mazurskich Zakładów Przewozów Regionalnych w [[Olsztyn|Olsztynie]], [[Antoni Orłowski|Antoniego Orłowskiego]], przedsiębiorstwo zgodziło się na podwyższenie procentu dla kasjerek.  
Na kętrzyńskim dworcu PKP wszystkie kasy zostały zamknięte w akcie protestu przeciwko obniżeniu przez nowego właściciela, spółkę PKP Intercity, stawek prowizji za sprzedaż biletów na trasach międzywojewódzkich. Prowizja, jaką wcześniej dostawały kasjerki wynosiła 10% od wartości biletu. Po zmianie właściciela miała wynieść 2.5%. Podczas protestu podróżni mogli zakupić bilety bezpośrednio u konduktorów w pociągu a wszelkie dopłaty do ceny biletu z tego tytułu zostały wstrzymane. Po negocjacjach przeprowadzonych przez dyrektora Warmińsko-Mazurskich Zakładów Przewozów Regionalnych w Olsztynie, Antoniego Orłowskiego, zgodziło się na podwyższenie procentu dla kasjerek. 7 grudnia 2008 roku protest został odwołany.
+
7 grudnia 2008 roku protest został odwołany.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==

Wersja z 20:11, 28 lut 2015

Protest kasjerek PKP w Kętrzynie

Organizator kasjerki w kętrzyńskim PKP
Data 1 grudnia 2008 r.
Miejsce dworzec PKP w Kętrzynie

Protest kasjerek PKP w Kętrzynie – protest kętrzyńskich pracownic kas na dworcu PKP.

Ogłoszenie o proteście, źródło: www.ketrzyn.net [04.08.2014]

Cel

Głównym celem protestu w Kętrzynie było przywrócenie przez nowego właściciela PKP Intercity prowizji od sprzedaży biletów na międzywojewódzkie pociągi.

Przebieg

Na kętrzyńskim dworcu PKP wszystkie kasy zostały zamknięte w akcie protestu przeciwko obniżeniu przez nowego właściciela, spółkę PKP Intercity, stawek prowizji za sprzedaż biletów na trasach międzywojewódzkich. Prowizja, jaką wcześniej dostawały kasjerki, wynosiła 10% od wartości biletu. Po zmianie właściciela miała wynieść 2.5%. Podczas protestu podróżni mogli zakupić bilety bezpośrednio u konduktorów w pociągu, a wszelkie dopłaty do ceny biletu z tego tytułu zostały wstrzymane. Po negocjacjach przeprowadzonych przez dyrektora Warmińsko-Mazurskich Zakładów Przewozów Regionalnych w Olsztynie, Antoniego Orłowskiego, przedsiębiorstwo zgodziło się na podwyższenie procentu dla kasjerek. 7 grudnia 2008 roku protest został odwołany.

Bibliografia

www.dziennikzachodni.pl [04.08.2014]
www.ketrzyn.net [04.08.2014]
www.wiadomosci24.pl [04.08.2014]