Danuta Górska: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Życiorys)
(Życiorys)
Linia 50: Linia 50:
  
 
== Życiorys ==
 
== Życiorys ==
Jest absolwentką kierunku technologia żywienia [[Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie|Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie]]. Zanim rozpoczęła pracę w samorządzie była zastępcą dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. W roku 2002 została wiceburmistrzem Szczytna. Kolejne wybory samorządowe wygrała i od 2006 pełni funkcję burmistrza miasta. Jest pierwszą w historii miasta kobietą na stanowisku burmistrza. Była jednym z inicjatorów powołania w 2004 roku międzygminnego porozumienia w dotyczącego gospodarki odpadowej. Burmistrzowie i Wójtowie gmin powiatu szczycieńskiego, tj. gminy miejskiej Szczytno, gminy miejsko – wiejskiej Pasym i gmin wiejskich: Dżwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Świętajno, Szczytno i Wielbark, przy udziale Starosty Szczycieńskiego podpisali porozumienie międzygminne o wspólnym realizowaniu gospodarki odpadami komunalnymi w ramach Południowo – Mazurskiego Rejonu Gospodarki Odpadami (dla 73.033 mieszkańców gmin). Z jej inicjatywy zorganizowano w mieście: „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur”, „Sprzątanie Świata”, „Europejski Dzień bez Samochodu”, „Szczycieński Dzień Ekologii”. Jako jej sukces należy również odnotować  budowę stacji uzdatniania wody dla miasta Szczytna.
+
Jest absolwentką kierunku technologia żywienia [[Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie|Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie]]. Zanim rozpoczęła pracę w samorządzie była zastępcą dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. W roku 2002 została wiceburmistrzem Szczytna. Kolejne wybory samorządowe wygrała i od roku 2006 pełni funkcję burmistrza miasta. Jest pierwszą w historii miasta kobietą na stanowisku burmistrza. Była jednym z inicjatorów powołania w 2004 roku międzygminnego porozumienia w dotyczącego gospodarki odpadowej. Burmistrzowie i Wójtowie gmin powiatu szczycieńskiego, tj. gminy miejskiej Szczytno, gminy miejsko – wiejskiej Pasym i gmin wiejskich: Dżwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Świętajno, Szczytno i Wielbark, przy udziale Starosty Szczycieńskiego podpisali porozumienie międzygminne o wspólnym realizowaniu gospodarki odpadami komunalnymi w ramach Południowo – Mazurskiego Rejonu Gospodarki Odpadami (dla 73.033 mieszkańców gmin). Z jej inicjatywy zorganizowano w mieście: „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur”, „Sprzątanie Świata”, „Europejski Dzień bez Samochodu”, „Szczycieński Dzień Ekologii”. Jako jej sukces należy również odnotować  budowę stacji uzdatniania wody dla miasta Szczytna.
 
<br/>
 
<br/>
  

Wersja z 16:23, 27 lip 2014

Danuta Górska

fot. K. Pakulnickifot. K. Pakulnicki
Data i miejsce urodzenia 26 lutego 1957 r. Szczytno
Wiceburmistrz Miasta Szczytno
Okres urzędowania 2002–2006
Burmistrz Miasta Szczytno
Okres urzędowania 2006–2010
Okres urzędowania 2010–2014
Odznaczenia


Danuta Górska – (ur. 26 lutego 1957 r. w Szczytnie) samorządowiec, burmistrz miasta Szczytno.

Życiorys

Jest absolwentką kierunku technologia żywienia Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Zanim rozpoczęła pracę w samorządzie była zastępcą dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. W roku 2002 została wiceburmistrzem Szczytna. Kolejne wybory samorządowe wygrała i od roku 2006 pełni funkcję burmistrza miasta. Jest pierwszą w historii miasta kobietą na stanowisku burmistrza. Była jednym z inicjatorów powołania w 2004 roku międzygminnego porozumienia w dotyczącego gospodarki odpadowej. Burmistrzowie i Wójtowie gmin powiatu szczycieńskiego, tj. gminy miejskiej Szczytno, gminy miejsko – wiejskiej Pasym i gmin wiejskich: Dżwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Świętajno, Szczytno i Wielbark, przy udziale Starosty Szczycieńskiego podpisali porozumienie międzygminne o wspólnym realizowaniu gospodarki odpadami komunalnymi w ramach Południowo – Mazurskiego Rejonu Gospodarki Odpadami (dla 73.033 mieszkańców gmin). Z jej inicjatywy zorganizowano w mieście: „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur”, „Sprzątanie Świata”, „Europejski Dzień bez Samochodu”, „Szczycieński Dzień Ekologii”. Jako jej sukces należy również odnotować budowę stacji uzdatniania wody dla miasta Szczytna.

Szkoła i wykształcenie

Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie

Praca

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczytnie — zastępca dyrektora

Działalność społeczna i samorządowa

  • wiceburmistrz miasta Szczytno (2002–2006)
  • burmistrz miasta Szczytno (2006–2014)


Odznaczenia i wyróżnienia

Laureatka plebiscytu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2007[1]

Zainteresowania

Muzyka poważna.

Przypisy


Zobacz też

Urząd Miasta Szczytno [4.06.2014]

Bibliografia

...