Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych w PSOUU Koło w Giżycku

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych w PSOUU Koło w Giżycku.

Logo Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku. Źródło: www.psouugizycko.org.pl.
Logo Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku. Źródło: www.psouugizycko.org.pl.
Data założenia: 1995 r.
Poziom szkoły: podstawowy, ponadpodstawowy, ponadgimnazjalny
Podtyp szkoły: niepubliczna szkoła specjalna
Adres: ul. Dąbrowskiego 15, 11 – 500 Giżycko


Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych w PSOUU Koło w Giżycku. – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim, w Giżycku. Dyrektorem Zespołu jest Maria Przedpełska-Winiarczyk.

Historia

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku rozpoczęło działalności w 1995 r. Początkowo zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie odbywały się dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Prowadzone były wielospecjalistyczne konsultacje przez zespół w składzie: lekarz – neurolog dziecięcy, fizjoterapeuta, logopeda, psycholog i pedagog specjalny oraz terapie indywidualne i grupowe, zawsze w obecności jednego z rodziców.

W 1999 r. obowiązek szkolny rozpoczęło 4 uczniów z upośledzeniem głębokim. Zajęcia przeznaczone dla tej części wychowanków trwały 20 godzin tygodniowo i w tym czasie placówka przejmowała całkowitą opiekę nad dzieckiem.

1 września 2012 r. Ośrodek Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczy został przekształcony w Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych w PSOUU Koło w Giżycku. W roku szkolnym 2012/13 obowiązek szkolny realizowało 53 uczniów.

Działalność Zespołu

Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku.

W skład placówki wchodzą:

1. Niepubliczny Zespół Placówek Oświatowych:

2. Poradnia Medyczna;

3. Warsztaty Terapii Zajęciowej, które stanowią placówką pobytu dziennego. Terapia zajęciowa w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej odbywa się w grupach pięcioosobowych w następujących pracowniach terapeutycznych:

  • Pracownia kulinarna,
  • Pracownia krawiecka,
  • Pracownia arteterapii,
  • Pracownia ceramiczna,
  • Pracownia stolarska,
  • Pracownia remontowa.


Bibliografia


PSO Giżycko, 06.11.2014 r.