Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń"

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie

[[Plik:Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej.jpg|285px|Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie]]
Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie
Rok założenia 2003 rok
Założyciel ...opcjonalne...
Siedziba ul. Gdańska 19, 14-500 Braniewo
Profil działalności działalność społeczna i charytatywna
Kontakt tel. 55 244 13 65, e-mail: pomocnadlon.braniewo@gmail.com
KRS 00 00 18 36 27


Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie – stowarzyszenie koncentruje się na działalności społecznej i charytatywnej związanej z opieka nad osobami starszymi, wspieraniem hospicjum domowego w pracy z chorymi oraz edukacją osób starszych. Organizacja jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i posiada uprawnienia do szkolenia osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Przy stowarzyszeniu działa Centrum Wolontariatu.

Historia

Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie zostało założone 16 grudnia 2003 roku.Początek działalności stowarzyszenia łączy się z porozumieniem o realizacji programu na rzecz byłych pracowników PGR i ich rodzin na terenie dwóch powiatów - braniewskiego i elbląskiego - które zawarto w 2003 roku.

W latach 2004-2007 stowarzyszenie świadczyło usługi opiekuńcze dla mieszkańców regionu.

Od 2004 roku stowarzyszenie bierze udział w kampanii społecznej "Hospicjum to też życie".

W 2007 roku stowarzyszenie zrealizowało projekt Funduszu Inicjatyw Społecznych "Aktywizacja Osób Starszych w Braniewie".

W 2008 roku w ramach projektu "Aktywnie seniorzy powiatu braniewskiego" dofinansowanego przez Fundację Funduszu Współpracy utworzono przy stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podstawową ofertą Uniwersytetu jest edukacja, rozwój aktywności fizycznej i zainteresowań.

W 2009 roku stowarzyszenie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Olsztynie przeprowadziło szkolenie opiekunek medycznych, w którym wzięło udział 30 bezrobotnych kobiet z powiatów braniewskiego i elbląskiego.

W latach 2012-2013 stowarzyszenie realizowało projekty dotyczące osób starszych w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych na lata 2012-2013 finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

W 2013 roku [Marian Nadziejko], prezes stowarzyszenia, otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.

Stowarzyszenie od kilku lat organizuje konkurs na "Aktywnego Seniora". Tytuł ten przyznawany jest osobom, które pomimo podeszłego wieku aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, klubach seniora, uniwersytecie trzeciego wieku, grupie nieformalnej, bezinteresownie angażują się w pomoc innym czy są liderami społeczności lokalnej. W 2012 roku "Aktywnym Seniorem 2012" została [Maria Polańska], a w gronie wyróżnionych znaleźli się także: [Krystyna Łukaszuk], [Jan Dorniak], [Tadeusz Rozmysłowicz]. W 2013 roku tytuł "Aktywnego Seniora 2013] otrzymała [Krystyna Jarmałkowicz], współzałożycielka [Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Braniewie]. W grupie osób wyróżnionych znaleźli się: [Edmund Dorawa], [Helena Gruba], [Halina Kuszilek], [Danuta Pisarska] i [Tadeusz Rozmysłowicz].

Statut

...

Cele

...

Zarząd

...

Formy działalności

...

Źródła

...