Antoni Dutkiewicz

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 20:53, 18 mar 2015 autorstwa Marcin Kapłon (dyskusja | edycje) (Zastępowanie tekstu - "Kategoria: Ochrona zdrowia" na "Kategoria: Lekarze i pielęgniarki")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Antoni Dutkiewicz

Data i miejsce urodzenia 14 czerwca 1937 r.
Balukiszki
Zawód lekarz

Antoni Dutkiewicz (ur. 14 czerwca 1937 r. w Balukiszkach, pow. brasławski, woj. wileńskie) – doktor habilitowany nauk medycznych, chirurg.

Życiorys

Syn Donata i Klementyny z d. Czerniawskiej.

Szkoła i wykształcenie

Studiował w latach 1955–1957 w Instytucie Medycznym w Witebsku. W lutym 1957 r. przyjechał do Polski i kontynuował studia na Wydziale Lekarskim AM w Szczecinie, gdzie uzyskał dyplom lekarza w 1963 r.

Stopień dr n. med. uzyskał na podstawie pracy pt. Odrębności leczenia przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych w cukrzycy. Stopień dr hab. med. otrzymał na podstawie pracy pt. Przydatność aparatu (gilotyny) LaVeena do udrożnienia dalszego odcinka tętnicy głównej i tętnic biodrowych.

Praca

1 lipca 1963 r. podjął pracę na oddziale chirurgicznym Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, najpierw jako młodszy asystent, następnie asystent, starszy asystent, zastępca ordynatora, pełniący obowiązki ordynatora, a od 1 marca 1990 r. ordynator.

Uzyskał specjalizacje I st. (1966) i II st. (1970) z chirurgii.

Odznaczenia

Odznaczony:

  • Srebrnym Krzyżem Zasługi
  • Krzyżem Kawalerskim OOP
  • Srebrną Odznaką Związkową "Za wzorową pracę w służbie zdrowia"

Bibliografia biograficzna

Bednarski Zenobiusz, "Rocznik Medyczny", tom V, vol. I, s.42, Olsztyn 1997.