Daniel Dramowicz

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 10:00, 24 sie 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Daniel Dramowicz

Daniel Dramowicz.Źródło: www.psm.zambrow.org
Daniel Dramowicz.
Źródło: www.psm.zambrow.org
Data i miejsce urodzenia 1958 r.
Olsztyn

Daniel Dramowicz (ur. w 1958 r. w Olsztynie) – nauczyciel, muzyk, organista.

Życiorys

Szkoła i wykształcenie

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (instrumentalistyka – organy) i studiów podyplomowych Akademii Muzycznej w Łodzi (zarządzanie szkołami artystycznymi).

Praca

Od 1982 r. nauczyciel w szkołach i placówkach artystycznych, przez 8 lat pełnił funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Uczy gry na organach, fortepianie i przedmiotów teoretycznych. Od 2003 r. wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i edukator na stałe współpracujący z Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie (2008 r.). Członek Rady Artystycznej przy Prezydencie Miasta Olsztyn. Prowadzi działalność koncertową (w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Holandii i Rosji, audycje w TVP I i TVN). Brał udział w wielu koncertach i wydarzeniach artystycznych np. Festiwalu Muzyki Gioacchino Rossiniego w Olsztynie, Olsztyńskim Lecie Kulturalno-Artystycznym, Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie w 1987 r. i w 1988 r.. Był jednym z pomysłodawców i organizatorów Dni Muzyki im. Feliksa Nowowiejskiego. W zasiadał w jury Festiwalu Chórów Kameralnych im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, prowadził też Olsztyńskie Koncerty Organowe 2008.

Ciekawostki

Interesuje się sportem i problematyką zarządzania czasem. Brał udział m.in. w II Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie (2013 r.).

Bibliografia

uniwersytetdzieci.pl [29.12.2013]
men.gov.pl [29.12.2013]
kolospam.olsztyn.pl [29.12.2013]