Elbląski Park Technologiczny

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Elbląski Park Technologiczny

EPT logo.jpeg
Logo Elbląskiego Parku Technologicznego
Przedmiot działalności: wsparcie dla firm funkcjonujących w regionie.
Adres: ul. Stanisława Sulimy 1

82-300 Elbląg

E-mail: biuro@ept.umelblag.pl
Telefon: 48 55 239 34 67
Strona internetowa: www.ept.umelblag.pl


Elbląski Park Technologiczny (EPT) – to miejsce wspierania innowacji i rozwoju przedsiębiorstw, zarówno tych o ugruntowanej pozycji, jak i nowo utworzonych [1].

Informacje ogólne

Park technologiczny (także park naukowo-technologiczny, technopark) to zespół wyodrębnionych nieruchomości wraz z infrastrukturą techniczną, utworzony w celu dokonywania przepływu wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami. Na ich terenie znajdują się zazwyczaj inkubatory technologiczne [2].


Elbląski Park Technologiczny (EPT) znajduje się w Centrum Biznesu Rozwoju i Innowacji w północnej części miasta Elbląga na obszarze Modrzewiny, będącej jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce.

Podstawowym zadaniem EPT jest stworzenie sprzyjających warunków do podejmowania działalności gospodarczej, inwestycyjnej i badawczej. Nowoczesny kompleks zapewnia przedsiębiorcom możliwość dzierżawy wolnych obszarów i powierzchni biurowych, a także korzystania z infrastruktury oraz profesjonalnych usług doradczych, transfer technologii oraz pomoc w pozyskaniu środków finansowych, w tym funduszy unijnych.

W EPT funkcjonują firmy z różnych branż, w tym:


Sercem Elbląskiego Parku Technologicznego jest Centrum Badawczo-Rozwojowe świadczące usługi na rzecz przedsiębiorców, w skład którego wchodzą:

Siedziba Centrum Badawczo-Rozowjowego.
Źródło: www.paiz.gov.pl
  • Centrum Jakości Środowiska - Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych (LZAŚ) świadczy usługi w zakresie analizy wód, ścieków, osadów ściekowych oraz gleby. Wysokiej jakości aparatura analityczna - m.in chromatograf gazowy, chromatograf jonowy, spektrofotometr adsorpcji atomowej, spektrometr masowy z plazmą wzbudzoną indukcyjnie pozwala oznaczyć między innymi: parametry fizykochemiczne, metale, jony oraz związki organiczne (pestycydy, WWA). Oferta LZAŚ skierowana jest zarówno dla przedsiębiorców i instytucji, jak i osób prywatnych. Ponadto laboratorium organizuje kursy, szkolenia, a także pokazy o charakterze edukacyjnym.
  • Centrum Metaloznawstwa świadczy usługi w zakresie badań materiałowych i wzorcowań przyrządów pomiarowych dla przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki przemysłowej, a w szczególności dla firm zajmujących się produkcją wyrobów z metali i eksploatujących wyroby z metali.
  • Laboratorium Badań Środowiska Pracy i Emisji wykonuje badania czynników szkodliwych występujących w środowisku pracy, zanieczyszczeń wprowadzonych do środowiska pod wpływem działalności człowieka oraz badania chemiczne metodami klasycznymi.
  • Centrum Transferu Technologii Informatycznych świadczy usługi w ramach tworzenia i wdrażania oprogramowania użytkowego i systemów bazodanowych, szybkiego prototypowania przy pomocy urządzeń specjalistycznych 3D i systemów CAD/CAM, grafiki komputerowej i multimediów oraz teleinformatyki.
  • Centrum Technologii Drewna i Mebli prowadzi badania mebli oraz akcesoriów meblowych w komorze klimatycznej, komorze starzeniowej oraz na maszynie wytrzymałościowej. Prowadzone są również działania mające na celu informatyzację procesów produkcyjnych w firmach branży meblowej.


W Elbląskim Parku Technologicznym znajduje się także nowoczesne Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, w którym można zorganizować spotkania biznesowe, konferencje, szkolenia, warsztaty czy profesjonalne prezentacje [3].


Dane kontaktowe

ul. Stanisława Sulimy 1

82-300 Elbląg

tel: +48 55 239 34 67

e-mail: biuro@ept.umelblag.pl

Bibliografia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_technologiczny [4.08.2014]

http://www.paiz.gov.pl/strefa_inwestora/parki_przemyslowe_i_technologiczne/elblag# [4.08.2014]

http://www.paiz.gov.pl/strefa_inwestora/parki_przemyslowe_i_technologiczne/olsztyn [4.08.2014]

Przypisy