Eugeniusz Szulc: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 1: Linia 1:
'''Eugeniusz Szulc'''(ur. 21 października 1936 w Olsztynie, jako zawodnik  wieku 16 lat rozpoczął treningi kolarskie w miejscowej [[Gwardia|Gwardii]], a następnie kontynuował w [[Olimpia Olsztynek|Olimpii Olsztynek]], gdzie w latach 60-tych został jej szkoleniowcem.
+
'''Eugeniusz Szulc''' (ur. 21 października 1936 w Olsztynie, jako zawodnik  wieku 16 lat rozpoczął treningi kolarskie w miejscowej [[Gwardia|Gwardii]], a następnie kontynuował w [[Olimpia Olsztynek|Olimpii Olsztynek]], gdzie w latach 60-tych został jej szkoleniowcem.
 
{{Ludzie sportu infobox
 
{{Ludzie sportu infobox
 
|nazwa = Eugeniusz Szulc
 
|nazwa = Eugeniusz Szulc

Wersja z 09:35, 7 kwi 2014

Eugeniusz Szulc (ur. 21 października 1936 w Olsztynie, jako zawodnik wieku 16 lat rozpoczął treningi kolarskie w miejscowej Gwardii, a następnie kontynuował w Olimpii Olsztynek, gdzie w latach 60-tych został jej szkoleniowcem.

Eugeniusz Szulc

Eugeniusz Szulc
Imię i nazwisko Eugeniusz Szulc
Data i miejsce urodzenia 21 października 1936 r., Olsztyn
Dyscyplina Kolarstwo
Największy sukces Wychowawca plejady znakomitych kolarzy z Warmii i Mazur

Trenerzy

Jako zawodnik wieku 16 lat rozpoczął treningi kolarskie w miejscowej Gwardii, a następnie kontynuował w Olimpii Olsztynek, gdzie w latach 60-tych został jej szkoleniowcem. W latach 1967-93 organizował szkolenie w Zjednoczonych Olsztyn – klubie liczył się w Polsce i wychował wielu znakomitych zawodników. W międzyczasie przez trzy lata (1978-81) był krótki epizod w Agrokompleksie Kętrzyn. Duże doświadczenie w sprawach szkoleniowych, a w międzyczasie załatwianie wielu spraw organizacyjnych sprawiało, że tak naprawdę nie wiadomo kiedy był trenerem, a kiedy działaczem. W każdym razie obie role opanował do perfekcji, a wspominana praktyka pozwoliła mu przez wiele lat piastować funkcję prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego. Będąc tak długo przy kolarstwie czuł się zawsze odpowiedzialny za jego kondycję na Warmii i Mazurach. Do dziś jest osobą w tym światku bardzo szanowaną. Kolejni prezesi PZKol. podejmując ważne decyzje często chcieli wiedzieć, co o tym myśli doświadczony trener, który nigdy nie zamykał się tylko w profesji szkoleniowej. Wychował wielu zawodników najwyższej klasy, ale najczęściej wspomina Jerzego Żwirko, który będąc już w kadrze narodowej Henryka Łasaka zginął z nim w wypadku samochodowym , jadąc na zgrupowanie do Zakopanego. Byli następni, którzy uczyli się kolarstwa na szosach Warmii i Mazur, a potem ruszali w świat. Szulc pomagał kierować ich sportowym losem by kariery rozwijały się jak najlepiej. Kolarze to widzieli i doceniali. Nie raz przyjeżdżali do domu Szulca by pomógł im rozwiązać sportowe i życiowe dylematy. Był organizatorem wielu wyścigów w regionie m.in. próbował reaktywować tour dokoła Warmii i Mazur, ale wobec braku sponsorów skończyło się na jednej próbie.

Bibliografia