Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach

Data założenia: 1999 r.
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Papieża Jana Pawła II 7, 11-730 Mikołajki


Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim, w Mikołajkach, wchodząca w skład Zespołu Oświatowego w Mikołajkach, do którego należą także Przedszkole Samorządowe Promyczek w Mikołajkach oraz Szkoła Podstawowa w Mikołajkach. Funkcję dyrektora Zespołu pełni obecnie Bożena Krupińska.

Historia

Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach utworzono w 1999 r. Jego dyrektorem została Irena Kozak. Od 2004 r. Gimnazjum Publiczne, Szkoła Podstawowa (istniejąca od 1945 r.) i Przedszkole Samorządowe Promyczek tworzą Zespół Oświatowy w Mikołajkach.

Działalność

Gimnazjum oferuje uczniom szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, jak: koło biologiczne, koło fizyczne, koło informatyczne, koło matematyczne, koło chemiczne, koło geograficzne, działalność wolontariatu, zajęcia sportowe, naukę języków obcych.

Cele i zadania

Gimnazjum realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty, wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych oraz programie wychowawczym i programie profilaktyki szkolnej.

Kadra pedagogiczna

W gimnazjum działa pedagog (Alina Jakubowska) oraz psycholog (Anna Czułada).

Osiągnięcia

Szkoła posiada certyfikat "Szkoła bez przemocy". Uczniowie uzyskują wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych oraz sportowych.

Bibliografia

szkolamikolajki.edu.pl[27.11.2014]
zzkolnictwo.pl[27.11.2014]