Gimnazjum Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gimnazjum Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy

Data założenia: 1999 r.
Poziom szkoły: ponadgimnazjalny
Podtyp szkoły: gimnazjum specjalne
Adres: ul. Wyborska 12, 13-100 Nidzica

Gimnazjum Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim, w Nidzicy. Szkoła wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, którego dyrektorem jest Bożena Breńska.

Działalność Szkoły

Gimnazjum Specjalne przeznaczone jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.

Opieka w Gimnazjum Specjalnym polega na realizacji opracowanego i przyjętego przez radę pedagogiczną systemu zintegrowanych działań diagnostycznych, edukacyjnych, wychowawczych, terapeutycznych i profilaktycznych oraz pracy z rodziną wychowanka. Praca rewalidacyjna prowadzona jest tutaj w oparciu o indywidualny program rewalidacji opracowany dla każdego dziecka. W placówce organizowane są także zajęcia, które mają na celu pomoc uczniom w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej oraz zawodu. Wychowawcy klas wspomagają uczniów w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych przy wykorzystaniu aktywnych metod pracy.

Kadra pedagogiczna

Wychowawcy klas:

  • Beata Andryszczyk - klasa II
  • Joanna Maksym - klasa III
  • Karolina Zielińska - klasa I

Bibliografia

SOSW Nidzica [05.11.2014]
Szkolnictwo [05.11.2014]