Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Olsztynku

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Gimnazjum SPSK im. Św. Jana Pawła II w Olsztynku

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 2014
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: niepubliczne gimnazjum
Adres: Olsztynek, ul. Klikowicza 4
Patron: św. Jan Paweł II


Gimnazjum SPSK im. Św. Jana Pawła II w Olsztynku – Niepubliczna placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum jest mgr Izabela Nawacka.

Historia

W 2014 roku zostało powołane do życia Niepubliczne Gimnazjum w Olsztynku. Jego siedzibą jest budynek Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku. Organem założycielskim jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy, które założono 11 listopada 1990 r. (wpisane do rejestru stowarzyszeń 17.12.1990 r., nr KRS 0000044175) jako odpowiedź na wezwanie Ojca św. Jana Pawła II „ku nowej Ewangelizacji”.Zarząd Stowarzyszenia funkcję dyrektora Gimnazjum powierzył mgr[ Izabeli Nawackiej]. Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęły się uroczystości nadania imienia św. Jana Pawła II Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Olsztynku. Po Eucharystii wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyły się uroczystości nadania Gimnazjum SPSK imienia św. Jana Pawła II.Cele i zadania

„kształcimy, aby wychowywać” SZKOŁA PROPONUJE UCZNIOM: Proces edukacyjno-wychowawczy, który: prowadzi do rozwoju w wymiarze fizycznym, psychicznym, intelektualnym i duchowym, różnicuje wymagania uwzględniając uzdolnienia i zainteresowania uczniów, wspiera ucznia w procesie zdobywania wiedzy, poprzez zapewnienie konsultacji indywidualnych z każdego przedmiotu. Lektoratowy system nauki języków obcych: nauczanie języków obcych odbywające się w grupach międzyklasowych, wyłonionych na podstawie znajomości języka angielskiego lub niemieckiego

KATOLICKI CHARAKTER SZKOŁY ZAPEWNIA UCZNIOM:

wsparcie w integralnym rozwoju własnej osobowości, uszanowanie jego oryginalności i niepowtarzalności jako osoby, dostrzeganie jego potrzeb, bezpieczne, przeniknięte duchem miłości i wolności środowisko szkolne, wychowanie patriotyczne, które cechuje szacunek dla innych kultur i narodów, odkrywanie obecności Boga i Jego działania w otaczającym świecie.

Kadra pedagogiczna

...

Osiągnięcia

...

Absolwenci

...

Ciekawostki

13 września o 8.00 ruszyła z kościoła pw.Św. Wawrzyńca w Gryźlinach pielgrzymka do Gietrzwałdu. To już kolejny rok pielgrzymowania naszej szkolnej wspólnoty do Maryi.

W sobotę 27 września odbył się po raz pierwszy BIEG PAPIESKI ze Stawigudy do Rybak „10–TKA DLA JANA PAWŁA II”. Głównym jego celem była popularyzacja biegania oraz uczczenie kanonizacji Ojca Świętego, patrona naszej szkoły.

Bibliografia


Gm[18.10.2014]