Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
m (JoGa przeniósł stronę Gimnazjum im. Andrzeja Jerzego Helwingga w Węgorzewie na Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem)
 
(Nie pokazano 22 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
{{Szkolnictwo infobox  
 
{{Szkolnictwo infobox  
|Nazwa_instytucji =  Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie
+
|Nazwa_instytucji   =  Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie
|Grafika          Koala.jpg (nazwa zdjęcia)... opcja
+
|Strona internetowa [http://gimnazjumhelwing.hg.pl/ gimnazjumhelwing.hg.pl]
|Opis_grafiki     = ...Wymagane...
+
|Opis_grafiki       =  
|Data_założenia   ...Wymagane...
+
|Data_założenia     1999
|Poziom_szkoły   ...Wymagane...
+
|Poziom_szkoły     ponadpodstawowy
|Podtyp_szkoły   ... Opcjonalne  ...........
+
|Podtyp_szkoły     gimnazjum
|Profil          =  ... Opcjonalne  ...........
+
|Adres             ul. Pionierów 6, 11-600 Węgorzewo
|Adres           =  ...Wymagane...
+
|Patron             Jerzy Andrzej Helwing
|Patron           ...Opcjonalne...
+
 
}}
 
}}
  
''' Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie ''' – ...<br/>
+
<br  />''' Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie ''' – placówka oświatowa w [[województwo warmińsko-mazurskie|województwie warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum jest od początku jego istnienia, czyli 1999 roku [[Maria Chludzińska]], a wicedyrektorem od 2001 roku [[lkwim:Andrzej Zubkowicz|Andrzej Zubkowicz]]. Funkcję wicedyrektora pełnili również Roman Hoły (1999-2007) i Sławomir Dobrowolski (2007-2011).<br/><br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
...
+
Gimnazjum  powołano do życia w 1999 roku, a jego siedzibą stał się nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie przy ulicy Pionierów 6. Przed wojną funkcjonowało w mieście od 1924  Gimnazjum (Miejska Szkoła Główna), którego budynek znajdujący się w dzisiejszym Parku Helwinga naprzeciwko Urzędu Miasta, został zniszczony w czasie II wojny światowej.
 +
<br  /> 20 kwietnia 2000 roku Gimnazjum otrzymało imię Jerzego Andrzeja Helwinga.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Cele i zadania ==
 
== Cele i zadania ==
...
+
Gimnazjum realizuje cele i zadania wynikające z przepisów prawa, a w szczególności:
 +
* umożliwia gimnazjalistom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia gimnazjum poprzez:
 +
* umożliwia  absolwentom  gimnazjum  dokonania  świadomego  wyboru  dalszego kierunku kształcenia.
 +
* kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie stosownie do posiadanych warunków i wieku gimnazjalistów poprzez:
 +
* sprawuje opiekę nad gimnazjalistami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości gimnazjum,
 +
* umożliwia gimnazjalistom wszechstronny rozwój intelektualny i  fizyczny,
 +
* kształtuje poczucie odpowiedzialności i miłości wobec ojczyzny, narodu i rodziny poprzez:
 +
* kształtuje szacunek i dumę polskiego dziedzictwa kulturowego poprzez:
 +
* udziela gimnazjalistom pomocy pedagogiczno-psychologicznej poprzez kontakt wychowawców klasowych oraz współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną,
 +
* organizuje opiekę nad gimnazjalistami niepełnosprawnymi uczęszczającymi do gimnazjum,
 +
* umożliwia rozwijanie zainteresowań gimnazjalistów, realizowanie indywidualnych programów nauczania,
 +
* umożliwia pogłębianie wiedzy religijnej (zgodnie z życzeniami rodziców wyrażonymi w formie pisemnych oświadczeń),  zwolnienie z zajęć w czasie świąt lub rekolekcji.
 +
* umożliwia uczniom należącym do mniejszości narodowych podtrzymywanie i  rozwijanie poczucia tożsamości narodowej" (Statut Szkoły, 2013)
 
<br/>
 
<br/>
 
== Kadra pedagogiczna ==
 
== Kadra pedagogiczna ==
...
+
* j. polski - Grażyna Poddubik, Jolanta Subocz, Dorota Paszkiewicz, Beata Karwowska, Anna Oleszkiewicz, Maria Chludzińska, Dariusz Polonis
 +
* doradztwo zawodowe - Jolanta Górska
 +
* matematyka - Bożena Cudowska, Grażyna Pieciun, Alina Kaczmarczyk, Sławomir Dobrowolski
 +
* j. angielski - Grażyna Cieślik, Dorota Jurkiewicz, Iwona Stecyk, Larysa Stefinina, Rafał Chochowski, Anna Brzozowska
 +
* j. rosyjski - Larysa Stefinina
 +
* j. niemiecki - Beata Jankowiak, Anna Janicka
 +
* historia i wos. - Jarosław Paszkiewicz, Krzysztof Marcinkiewicz, Joanna Dyczewska, Sławomir Dobrowolski
 +
* religia - ksiądz Przemysław Jermak, siostra Ernesta Sałamaszek, Barbara Pietnoczka, ksiądz Rafał Chwałkowski
 +
* plastyka - Monika Ekiert- Jezusek
 +
* muzyka - Marlena Kukier
 +
* geografia - Mirosława Gadowska-Bogus,  Katarzyna Szumska
 +
* informatyka - Bożena Godlewska, Mirosława Gadowska- Bogus
 +
* technika - Bożena Godlewska
 +
* fizyka - Andrzej Zubkowicz, Małgorzata Ambrosiewicz
 +
* chemia - Wioletta Balewicz, Agnieszka Linkiel
 +
* biologia - Ewa Szarmacher, Agnieszka Linkiel
 +
* wych. fizyczne - Marlena Kukier, Urszula Jańczuk, Agnieszka Linkiel, Robert Jarosz, Andrzej Gordziewicz, Radosław Rudeczko, Krystian Paluch
 
<br/>
 
<br/>
 
== Osiągnięcia ==
 
== Osiągnięcia ==
...
+
laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
<br/>
+
 
== Absolwenci ==
+
<br  />Rok szk. 2014/2015:
...
+
*Jakub Rożnowski- język angielski (nauczyciel: Grażyna Cieślik)
<br/>
+
*Jakub Rożnowski- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Karol Łapiński - historia (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
 +
*Julia Rybarczyk - biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
 +
<br  />Rok szk. 2013/2014:
 +
* Aleksandra Hubacz - biologia (nauczyciel: Agnieszka Linkiel)
 +
*Aleksandra Hubacz - chemia (nauczyciel: Wioletta Balewicz)
 +
*Aleksandra Hubacz - fizyka (nauczyciel: Małgorzata Ambrosiewicz)
 +
*Julia Stoma - historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Wiktor Gubin - historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Jan Stanecki - historia (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Marcin Stanecki - historia (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Karol Łapiński - historia (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
 +
*Jan Stanecki - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Marcin Stanecki - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Michał Ilasz - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Emil Grochala - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Mateusz Rodziewicz - wos (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Hanna Raczkowska - język polski (nauczyciel: Dariusz Polonis)
 +
*Mateusz Pikor - geografia (nauczyciel: Mirosława Gadowska-Bogus)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2012/2013
 +
 
 +
*Adam Żołondek- biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
 +
*Adam Żołondek- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Jan Stanecki- historia (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
 +
*Julia Łapo- język angielski (nauczyciel: Grażyna Cieślik)
 +
*Maciej Bydelski- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
 +
 
 +
<br />Rok szk. 2011/2012
 +
 
 +
*Marcin Jurczak- biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
 +
*Aleksandra Leszek- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Ewelina Cudowska- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Marcin Jurczak - chemia (nauczyciel: Wioletta Balewicz)
 +
*Marcin Jurczak - matematyka (nauczyciel: Grażyna Pieciun)
 +
*Krzysztof Małek- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Krzysztof Stefanowicz- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Grzegorz Okrągły- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Natalia Oryńczak- język rosyjski (nauczyciel: Larysa Stefinina)
 +
*Aleksandra Leszek- język angielski (nauczyciel: Grażyna Cieślik)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2010/2011
 +
 
 +
*Aleksandra Kępa- biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
 +
*Aleksandra Leszek- język polski (nauczyciel: Jolanta Subocz)
 +
*Michał Jagielski- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Jakub Stanecki - fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Marcin Jurczak - język rosyjski (nauczyciel: Ewa Orczyc- Musiałek i Larysa Stefinina)
 +
*Krzysztof Małek- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2009/2010
 +
 
 +
*Urszula Czumaj- język angielski (nauczyciel: Zuzanna Denisow)
 +
*Michał Jusis- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Dominik Kucharski- język niemiecki (nauczyciel: Beata Jankowiak)
 +
*Rafał Pruszyński- matematyka (nauczyciel: Alina Kaczmarczyk)
 +
*Krzysztof Faj- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
 +
*Igor Ilasz- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
 +
*Igor Ilasz- chemia (nauczyciel: Agnieszka Linkiel)
 +
*Natalia Kuszczak- chemia (nauczyciel: Agnieszka Linkiel)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2008/2009
 +
 
 +
*Aleksandra Górska- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Marek Gordziewicz- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Dawid Marko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Anna Falkus- język polski (nauczyciel: Beata Karwowska)
 +
*Kajetan Krupa- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Corinna Pyplok- język niemiecki (nauczyciel: Beata Jankowiak)
 +
 
 +
<br />Rok szk. 2007/2008
 +
 
 +
*Stefan Fedeczko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
Stefan Fedeczko- matematyka (nauczyciel: Grażyna Pieciun)
 +
*Krzysztof Wilczyński- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2006/2007
 +
 
 +
*Izabela Kołyszko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Tomasz Januszewski- matematyka (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
 +
*Bohdan Ilasz- matematyka (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
 +
*Tomasz Januszewski- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Karol Siemieniago- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Stefan Fedeczko- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2005/2006
 +
 
 +
*Marta Wincza- geografia (nauczyciel: Mirosława Gadowska- Bogus)
 +
*Małgorzata Patejko- język polski (nauczyciel: Dariusz Polonis)
 +
*Małgorzata Rydzyńska- język polski (nauczyciel: Jolanta Subocz)
 +
*Bohdan Ilasz- język angielski (nauczyciel: Zuzanna Denisow)
 +
*Katarzyna Urbanowicz- matematyka (nauczyciel: Grażyna Pieciun)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2003/2004
 +
 
 +
*Roman Rodzewicz- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
 +
*Tomasz Wróblewski- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Tomasz Leszkowicz- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
*Paweł Kołyszko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
 +
 
 +
<br  />Rok szk. 2002/2003
 +
 
 +
*Maciej Pacuła- język angielski (nauczyciel: Dorota Jurkiewicz)
 +
 
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==
...
+
*Logo szkoły oraz Hymn Szkoły stworzył [[Jerzy Zinkiewicz]]. Tekst napisał do utworu "Oda do radości" Ludwika van Bethovena:
 +
 
 +
 
 +
''Jaką przyszłość los nam niesie, <br>
 +
''Wielką niewiadomą jest. <br>
 +
''Uczmy się więc, chłońmy wiedzę, <br>
 +
''Przejdźmy gimnazjalny chrzest. <br>
 +
<br>
 +
''Przypiąć skrzydła, dać korzenie, <br>
 +
''Szczytną misją szkoły mej. <br>
 +
''Światły umysł, silną wolę, <br>
 +
''Dać nam dobry Panie chciej. <br>
 +
<br>
 +
''Wielcy ludzie też byli w szkole, <br>
 +
''Więc opłacił im się trud. <br>
 +
''Siądźmy w ławce, weźmy książkę, <br>
 +
''Zbliżmy się do świata wrót.<br>
 
<br/>
 
<br/>
 +
 +
*W szkole od 1999 roku funkcjonuje klasa "brytyjska" (zwiększona ilość godzin j.angielskiego i autorskie programy nauczania) oraz od 2012 roku klasa sportowa (10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu).
 +
*Uczniowie mają możliwość uzyskania brązowej, srebrnej i złotej odznaki wzorowego gimnazjalisty.
 +
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
<br/>
+
Strona internetowa szkoły (autor: Andrzej Zubkowicz): [http://gimnazjumhelwing.hg.pl/ gimnazjumhelwing.hg.pl][18.10.2014]
...
+
 
<br/>
 
<br/>
  
[[Kategoria: Szkolnictwo]]<br />
+
[[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria: Gimnazja]][[Kategoria: Powiat węgorzewski]][[Kategoria: Węgorzewo (gmina miejsko-wiejska)]] [[Kategoria:1990-]]<br />

Aktualna wersja na dzień 12:38, 13 kwi 2015

Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie

Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Pionierów 6, 11-600 Węgorzewo
Patron: Jerzy Andrzej Helwing



Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum jest od początku jego istnienia, czyli 1999 roku Maria Chludzińska, a wicedyrektorem od 2001 roku Andrzej Zubkowicz. Funkcję wicedyrektora pełnili również Roman Hoły (1999-2007) i Sławomir Dobrowolski (2007-2011).

Historia

Gimnazjum powołano do życia w 1999 roku, a jego siedzibą stał się nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie przy ulicy Pionierów 6. Przed wojną funkcjonowało w mieście od 1924 Gimnazjum (Miejska Szkoła Główna), którego budynek znajdujący się w dzisiejszym Parku Helwinga naprzeciwko Urzędu Miasta, został zniszczony w czasie II wojny światowej.
20 kwietnia 2000 roku Gimnazjum otrzymało imię Jerzego Andrzeja Helwinga.

Cele i zadania

Gimnazjum realizuje cele i zadania wynikające z przepisów prawa, a w szczególności:

  • umożliwia gimnazjalistom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia gimnazjum poprzez:
  • umożliwia absolwentom gimnazjum dokonania świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia.
  • kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie stosownie do posiadanych warunków i wieku gimnazjalistów poprzez:
  • sprawuje opiekę nad gimnazjalistami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości gimnazjum,
  • umożliwia gimnazjalistom wszechstronny rozwój intelektualny i fizyczny,
  • kształtuje poczucie odpowiedzialności i miłości wobec ojczyzny, narodu i rodziny poprzez:
  • kształtuje szacunek i dumę polskiego dziedzictwa kulturowego poprzez:
  • udziela gimnazjalistom pomocy pedagogiczno-psychologicznej poprzez kontakt wychowawców klasowych oraz współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną,
  • organizuje opiekę nad gimnazjalistami niepełnosprawnymi uczęszczającymi do gimnazjum,
  • umożliwia rozwijanie zainteresowań gimnazjalistów, realizowanie indywidualnych programów nauczania,
  • umożliwia pogłębianie wiedzy religijnej (zgodnie z życzeniami rodziców wyrażonymi w formie pisemnych oświadczeń), zwolnienie z zajęć w czasie świąt lub rekolekcji.
  • umożliwia uczniom należącym do mniejszości narodowych podtrzymywanie i rozwijanie poczucia tożsamości narodowej" (Statut Szkoły, 2013)


Kadra pedagogiczna

  • j. polski - Grażyna Poddubik, Jolanta Subocz, Dorota Paszkiewicz, Beata Karwowska, Anna Oleszkiewicz, Maria Chludzińska, Dariusz Polonis
  • doradztwo zawodowe - Jolanta Górska
  • matematyka - Bożena Cudowska, Grażyna Pieciun, Alina Kaczmarczyk, Sławomir Dobrowolski
  • j. angielski - Grażyna Cieślik, Dorota Jurkiewicz, Iwona Stecyk, Larysa Stefinina, Rafał Chochowski, Anna Brzozowska
  • j. rosyjski - Larysa Stefinina
  • j. niemiecki - Beata Jankowiak, Anna Janicka
  • historia i wos. - Jarosław Paszkiewicz, Krzysztof Marcinkiewicz, Joanna Dyczewska, Sławomir Dobrowolski
  • religia - ksiądz Przemysław Jermak, siostra Ernesta Sałamaszek, Barbara Pietnoczka, ksiądz Rafał Chwałkowski
  • plastyka - Monika Ekiert- Jezusek
  • muzyka - Marlena Kukier
  • geografia - Mirosława Gadowska-Bogus, Katarzyna Szumska
  • informatyka - Bożena Godlewska, Mirosława Gadowska- Bogus
  • technika - Bożena Godlewska
  • fizyka - Andrzej Zubkowicz, Małgorzata Ambrosiewicz
  • chemia - Wioletta Balewicz, Agnieszka Linkiel
  • biologia - Ewa Szarmacher, Agnieszka Linkiel
  • wych. fizyczne - Marlena Kukier, Urszula Jańczuk, Agnieszka Linkiel, Robert Jarosz, Andrzej Gordziewicz, Radosław Rudeczko, Krystian Paluch


Osiągnięcia

laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


Rok szk. 2014/2015:

  • Jakub Rożnowski- język angielski (nauczyciel: Grażyna Cieślik)
  • Jakub Rożnowski- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Karol Łapiński - historia (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
  • Julia Rybarczyk - biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)


Rok szk. 2013/2014:

  • Aleksandra Hubacz - biologia (nauczyciel: Agnieszka Linkiel)
  • Aleksandra Hubacz - chemia (nauczyciel: Wioletta Balewicz)
  • Aleksandra Hubacz - fizyka (nauczyciel: Małgorzata Ambrosiewicz)
  • Julia Stoma - historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Wiktor Gubin - historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Jan Stanecki - historia (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Marcin Stanecki - historia (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Karol Łapiński - historia (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
  • Jan Stanecki - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Marcin Stanecki - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Michał Ilasz - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Emil Grochala - wos (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Mateusz Rodziewicz - wos (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Hanna Raczkowska - język polski (nauczyciel: Dariusz Polonis)
  • Mateusz Pikor - geografia (nauczyciel: Mirosława Gadowska-Bogus)


Rok szk. 2012/2013

  • Adam Żołondek- biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
  • Adam Żołondek- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Jan Stanecki- historia (nauczyciel: Joanna Dyczewska)
  • Julia Łapo- język angielski (nauczyciel: Grażyna Cieślik)
  • Maciej Bydelski- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)


Rok szk. 2011/2012

  • Marcin Jurczak- biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
  • Aleksandra Leszek- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Ewelina Cudowska- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Marcin Jurczak - chemia (nauczyciel: Wioletta Balewicz)
  • Marcin Jurczak - matematyka (nauczyciel: Grażyna Pieciun)
  • Krzysztof Małek- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Krzysztof Stefanowicz- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Grzegorz Okrągły- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Natalia Oryńczak- język rosyjski (nauczyciel: Larysa Stefinina)
  • Aleksandra Leszek- język angielski (nauczyciel: Grażyna Cieślik)


Rok szk. 2010/2011

  • Aleksandra Kępa- biologia (nauczyciel: Ewa Szarmacher)
  • Aleksandra Leszek- język polski (nauczyciel: Jolanta Subocz)
  • Michał Jagielski- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Jakub Stanecki - fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Marcin Jurczak - język rosyjski (nauczyciel: Ewa Orczyc- Musiałek i Larysa Stefinina)
  • Krzysztof Małek- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)


Rok szk. 2009/2010

  • Urszula Czumaj- język angielski (nauczyciel: Zuzanna Denisow)
  • Michał Jusis- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Dominik Kucharski- język niemiecki (nauczyciel: Beata Jankowiak)
  • Rafał Pruszyński- matematyka (nauczyciel: Alina Kaczmarczyk)
  • Krzysztof Faj- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
  • Igor Ilasz- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
  • Igor Ilasz- chemia (nauczyciel: Agnieszka Linkiel)
  • Natalia Kuszczak- chemia (nauczyciel: Agnieszka Linkiel)


Rok szk. 2008/2009

  • Aleksandra Górska- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Marek Gordziewicz- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Dawid Marko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Anna Falkus- język polski (nauczyciel: Beata Karwowska)
  • Kajetan Krupa- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Corinna Pyplok- język niemiecki (nauczyciel: Beata Jankowiak)


Rok szk. 2007/2008

  • Stefan Fedeczko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)

Stefan Fedeczko- matematyka (nauczyciel: Grażyna Pieciun)

  • Krzysztof Wilczyński- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)


Rok szk. 2006/2007

  • Izabela Kołyszko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Tomasz Januszewski- matematyka (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
  • Bohdan Ilasz- matematyka (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski)
  • Tomasz Januszewski- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Karol Siemieniago- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Stefan Fedeczko- fizyka (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)


Rok szk. 2005/2006

  • Marta Wincza- geografia (nauczyciel: Mirosława Gadowska- Bogus)
  • Małgorzata Patejko- język polski (nauczyciel: Dariusz Polonis)
  • Małgorzata Rydzyńska- język polski (nauczyciel: Jolanta Subocz)
  • Bohdan Ilasz- język angielski (nauczyciel: Zuzanna Denisow)
  • Katarzyna Urbanowicz- matematyka (nauczyciel: Grażyna Pieciun)


Rok szk. 2003/2004

  • Roman Rodzewicz- fizyka (nauczyciel: Teresa Wacławska)
  • Tomasz Wróblewski- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Tomasz Leszkowicz- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
  • Paweł Kołyszko- historia (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)


Rok szk. 2002/2003

  • Maciej Pacuła- język angielski (nauczyciel: Dorota Jurkiewicz)

Ciekawostki

  • Logo szkoły oraz Hymn Szkoły stworzył Jerzy Zinkiewicz. Tekst napisał do utworu "Oda do radości" Ludwika van Bethovena:


Jaką przyszłość los nam niesie,
Wielką niewiadomą jest.
Uczmy się więc, chłońmy wiedzę,
Przejdźmy gimnazjalny chrzest.

Przypiąć skrzydła, dać korzenie,
Szczytną misją szkoły mej.
Światły umysł, silną wolę,
Dać nam dobry Panie chciej.

Wielcy ludzie też byli w szkole,
Więc opłacił im się trud.
Siądźmy w ławce, weźmy książkę,
Zbliżmy się do świata wrót.

  • W szkole od 1999 roku funkcjonuje klasa "brytyjska" (zwiększona ilość godzin j.angielskiego i autorskie programy nauczania) oraz od 2012 roku klasa sportowa (10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu).
  • Uczniowie mają możliwość uzyskania brązowej, srebrnej i złotej odznaki wzorowego gimnazjalisty.

Bibliografia

Strona internetowa szkoły (autor: Andrzej Zubkowicz): gimnazjumhelwing.hg.pl[18.10.2014]