Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja MagdaZ (dyskusja | edycje) z dnia 21:22, 4 mar 2015

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Chrobrego 5A, 11- 440 Reszel
Patron: Adam Mickiewicz

Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu – placówka oświatowa w [województwo warmińsko-mazurskie|województwie warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum nr 1 jest Edward Szmul.

Historia

Gimnazjum w Reszlu rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, która stopniowo wygaszała kolejne oddziały. Szkoła Podstawowa ostatecznie przestała funkcjonować w 2004 roku, po 58 latach działalności.

15 marca 2002 roku Gimnazjum otrzymało im. Adama Mickiewicza, a następnie 25 maja - sztandar. Ten dzień zapisał się w historii szkoły jako jej święto. W następnych latach szkoła systematycznie się rozwijała, pojawiały się nowe obiekty, takie jak hala sportowa im. Orłów Górskiego.

W roku szkolnym 2009/2010 powstały trzy klasy sportowe. Aktualnie Gimnazjum jest nowoczesną placówką, posiadającą 15 wyremontowanych sal lekcyjnych, dobrze wyposażonych, ze stałym łączem internetowym oraz kompleksem boisk "Orlik 2012".

Cele i zadania

Celem i zadaniem Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu jest kształtowanie postaw, umysłów i charakterów młodzieży z jak najlepszym skutkiem.

Kadra pedagogiczna

W Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu pracuje 33 nauczycieli posiadających wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym. Spośród nich 17 osób to nauczyciele dyplomowani, 8 mianowani, 6 kontraktowi. 5 nauczycieli odbywa staż w celu zdobycia wyższego stopnia awansu zawodowego.

Osiągnięcia

Szkoła może poszczycić się osiągnięciami edukacyjnymi, artystycznymi i sportowymi zarówno na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, jak i krajowym.

Ciekawostki

Szkoła posiada dwa certyfikaty: certyfikat "Szkoła z klasą" oraz "Szkoła przyjazna środowisku". Uczniowie Gimnazjum redagują gazetkę szkolną "Adamówka".

Bibliografia

Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu[18.10.2014]