Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: ...Wymagane...
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Chrobrego 5A, 11- 440 Reszel
Patron: Adam Mickiewicz


Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum nr 1 jest Edward Szmul...

Historia

Gimnazjum w Reszlu rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Reszlu, która stopniowo wygaszała kolejne klasy. Szkoła Podstawowa ostatecznie przestała funkcjonować w 2004 roku. 15 marca 2002 roku Gimnazjum otrzymało im. Adama Mickiewicza, a następnie 25 maja sztandar. Ten dzień zapisał się w historii szkoły jako jej święto. W następnych latach szkoła systematycznie się rozwijała, pojawiały się nowe obiekty takie jak hala sportowa, która otrzymała imię "Orłów Górskiego". W roku szkolnym 2009/2010 powstały trzy klasy sportowe.

Cele i zadania

Celem i zadaniem Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu jest jak z najlepszym skutkiem kształtować postawy, umysły i charaktery młodzieży.

Kadra pedagogiczna

W Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu pracuje 33 nauczycieli.

Osiągnięcia

Szkoła może poszczycić się osiągnięciami edukacyjnymi, artystycznymi i sportowymi zarówno na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, jak i krajowym.

Absolwenci

...

Ciekawostki

Szkoła posiada dwa certyfikaty tzn. "Szkoły z klasą" i "Szkoły przyjaznej środowisku".

Bibliografia


...