Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Chrobrego 5A, 11- 440 Reszel
Patron: Adam Mickiewicz


Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum nr 1 jest Edward Szmul.

Historia

Gimnazjum w Reszlu rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, która stopniowo wygaszała kolejne oddziały. Szkoła Podstawowa ostatecznie przestała funkcjonować w 2004 roku, po 58 latach działalności. 15 marca 2002 roku Gimnazjum otrzymało im. Adama Mickiewicza, a następnie 25 maja sztandar. Ten dzień zapisał się w historii szkoły jako jej święto. W następnych latach szkoła systematycznie się rozwijała, pojawiały się nowe obiekty takie jak hala sportowa im."Orłów Górskiego". W roku szkolnym 2009/2010 powstały trzy klasy sportowe. Aktualnie Gimnazjum jest nowoczesną placówką, posiadającą 15 wyremontowanych sal lekcyjnych dobrze wyposażonych, ze stałym łączem internetowym oraz kompleksem boisk "Orlik 2012".

Cele i zadania

Celem i zadaniem Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu jest kształtowanie postaw, umysłów i charakterów młodzieży z jak najlepszym skutkiem.

Kadra pedagogiczna

W Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu pracuje 33 nauczycieli posiadających wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym. Spośród nich 17 to nauczyciele dyplomowani, 8 mianowani, 6 kontraktowi. Pięciu nauczycieli odbywa staż w celu zdobycia wyższego stopnia awansu zawodowego.


Osiągnięcia

Szkoła może poszczycić się osiągnięciami edukacyjnymi, artystycznymi i sportowymi zarówno na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, jak i krajowym.

Ciekawostki

Szkoła posiada dwa certyfikaty tzn. "Szkoły z klasą" i "Szkoły przyjaznej środowisku". Uczniowie Gimnazjum redagują Gazetkę Szkolną "Adamówka".

Bibliografia


Gm[18.10.2014]