Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 12: Linia 12:
 
''' Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum jest [[Stanisław Kopycki]], wicedyrektorami [[Małgorzata Michałowska]], [[Jarosław Kosakowski]].<br/>
 
''' Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum jest [[Stanisław Kopycki]], wicedyrektorami [[Małgorzata Michałowska]], [[Jarosław Kosakowski]].<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Gimnazjum nr 1 w [[Olecko|Olecku]] założono na mocy Uchwały Nr VII/58/99 Rady Miejskiej W Olecku z dnia 12 marca 1999 roku. Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku wchodzi  w skład Zespołu Szkół  w Olecku. Obwód szkoły obejmuje następujące ulice: os Siejnik I, os Siejnik II, Ełcka, Tartaczna, Zamostowa, Szosa do Świętajna, Produkcyjna oraz miejscowości: [[Dobki]], [[Doliwy]], [[Duły]], [[Gordejki]], [[Gordejki Małe]], [[Jaśki]], [[Kolonia Olecko]], [[Olszewo]], [[Rosochackie]], [[Zielonówek]], [[Giże Osiedle]]. Zajęcia obowiązkowe w gimnazjum nr 1 rozpoczynają się o godz. 8:00, zaś kończą się o godz. 14:25.  
+
Gimnazjum nr 1 w [[Olecko|Olecku]] założono na mocy Uchwały Nr VII/58/99 Rady Miejskiej W Olecku z dnia 12 marca 1999 roku. Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku wchodzi  w skład Zespołu Szkół  w Olecku. Obwód szkoły obejmuje następujące ulice: os Siejnik I, os Siejnik II, Ełcka, Tartaczna, Zamostowa, Szosa do Świętajna, Produkcyjna oraz miejscowości: [[Dobki]], [[Doliwy]], [[Duły]], [[Gordejki]], [[Gordejki Małe]], [[Jaśki]], [[Kolonia Olecko]], [[Olszewo]], [[Rosochackie]], [[Zielonówek]], [[Giże Osiedle]]. Zajęcia obowiązkowe w Gimnazjum nr 1 rozpoczynają się o godz. 8:00 i trwają do godz. 14:25.  
W 2004 roku w Gimnazjum uruchomiono klasy integracyjne.
+
W 2004 roku w Gimnazjum nr 1 uruchomiono klasy integracyjne.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Cele i zadania ==
 
== Cele i zadania ==

Wersja z 20:33, 20 paź 2014

Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: Osiedle Siejnik I nr 14, 19-400 Olecko
Patron: ks. Jan Twardowski


Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum jest Stanisław Kopycki, wicedyrektorami Małgorzata Michałowska, Jarosław Kosakowski.

Historia

Gimnazjum nr 1 w Olecku założono na mocy Uchwały Nr VII/58/99 Rady Miejskiej W Olecku z dnia 12 marca 1999 roku. Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku wchodzi w skład Zespołu Szkół w Olecku. Obwód szkoły obejmuje następujące ulice: os Siejnik I, os Siejnik II, Ełcka, Tartaczna, Zamostowa, Szosa do Świętajna, Produkcyjna oraz miejscowości: Dobki, Doliwy, Duły, Gordejki, Gordejki Małe, Jaśki, Kolonia Olecko, Olszewo, Rosochackie, Zielonówek, Giże Osiedle. Zajęcia obowiązkowe w Gimnazjum nr 1 rozpoczynają się o godz. 8:00 i trwają do godz. 14:25. W 2004 roku w Gimnazjum nr 1 uruchomiono klasy integracyjne.

Cele i zadania

"Gimnazjum:

  • realizuje cele i zadania określone w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie,
  • w realizacji zadań respektuje zobowiązania wynikające z: Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych,

Deklaracji Praw Dziecka Organizacji Narodów Zjednoczonych, Konwencji o Prawach Dziecka.

  • wykonuje zadania z uwzględnieniem optymalnych warunków rozwoju ucznia, zasad bezpieczeństwa oraz zasad promocji i ochrony zdrowia w czasie zajęć szkolnych, przerw międzylekcyjnych, a także zajęć pozalekcyjnych; umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia gimnazjum". (statut gimnazjum, 2013)


Kadra pedagogiczna

W Zespole Szkół w Olecku, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku pracuje 44 nauczycieli, w tym 30 nauczycieli dyplomowanych, 11 mianowanych i 3 kontraktowych (2013/2014). Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje, większość do nauczania co najmniej dwóch przedmiotów/prowadzenia dwóch rodzajów zajęć. "Wzorowy nauczyciel- wychowawca powinien być: sprawiedliwy, wymagający, wyrozumiały, obiektywny, opanowany, cierpliwy, łagodny, komunikatywny, taktowny, wesoły, pogodny, konsekwentny, zrównoważony, dyspozycyjny (znajdujący czas dla ucznia), sympatyczny, miły, sumienny, mądry, kulturalny, tolerancyjny, wykształcony, kompetentny, dobrze zorganizowany, przyjazny dla ucznia, rzecznikiem uczniów stającym w ich obronie, przyjacielem ucznia, wzorem do naśladowania (autorytetem), motywujący, empatyczny, opiekuńczy, patriotą, zadowolony z pracy, profesjonalistą, dyskretny"'.

Ciekawostki

Szkoła wyznaczyła sobie kierunki zmian koniecznych i pożądanych do jej funkcjonowania w następujących obszarach: dydaktyka, opieka i wychowanie, szkoła w środowisku lokalnym, baza i wyposażenie szkoły, zarządzanie szkołą.

Bibliografia


Gm[20.10.2014]
Zs[20.10.2014]