Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 6: Linia 6:
 
|Poziom_szkoły    =  ponadpodstawowa
 
|Poziom_szkoły    =  ponadpodstawowa
 
|Podtyp_szkoły    =  gimnazjum
 
|Podtyp_szkoły    =  gimnazjum
|Adres            =  ...Wymagane...
+
|Adres            =  ul. Warszawska 39, 11-500 Giżycko
 
|Patron          =  Chwała Oręża Polskiego
 
|Patron          =  Chwała Oręża Polskiego
 
}}
 
}}
  
''' Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. dyrektorem Gimnazjum jest...<br/>
+
''' Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum jest [[ mgr Jan Kulas]].<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
...
+
 
 +
Gimnazjum nr 2 w Giżycku utworzono w 1999 roku w budynku wniesionym w 1907 roku, w którym funkcjonowała początkowo szkoła dla nauczycieli (Królewski Zakład Przygotowawczy), następnie od 1919 roku szkoła średnia dla dziewcząt, a od 1957 roku Szkoła Podstawowej nr 2. W Gimnazjum nr 2 powstała pracownia komputerowo-internetowa, biblioteka, sale do nauki języków obcych, boiska sportowe. 260 uczniów  zdobywało wiedzę pod kierunkiem 20 nauczycieli. w 2008 roku Gimnazjum, dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego, wzbogaciło się o Centrum Multimedialne w bibliotece i nowa pracownię komputerową, nowe programy i pomoce naukowe na płytach CD. W  2009 roku szkoła otrzymała sztandar i imię Chwały Oręża Polskiego.
 +
W szkole powołano klasy o różnym profilu: klasę teatralno - dziennikarską, klasę sportową o specjalności: piłka nożna (chłopcy), klasy sportowe o specjalności:piłka siatkowa(dziewczęta).
 +
 
 +
Obecnie w 17 oddziałach gimnazjum uczy się 459 uczniów. Zatrudnionych jest 38 nauczycieli.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Dużą wagę przywiązuje się do sportu. W szkole istnieją dwie klasy sportowe o specjalności: piłka nożna (chłopcy) i piłka ręczna lub siatkowa(dziewczęta), w której uczniowie mają 11 godzin wychowania fizycznego w tygodniu oraz klasa usportowiona z 5 godzinami w-f w tygodniu.
 +
 
 +
 
 +
   
 +
 
 
<br/>
 
<br/>
 
== Misja Szkoły ==
 
== Misja Szkoły ==
Linia 30: Linia 44:
 
<br/>
 
<br/>
 
== Osiągnięcia ==
 
== Osiągnięcia ==
...
+
Przy szkole działają trzy kluby sportowe: UKPR (piłka ręczna) i UKS "Dwójka" (piłka nożna, tenis stołowy, piłka siatkowa) i Klub Sportów Wodnych.
 +
O szkole
 
<br/>
 
<br/>
 
== Absolwenci ==
 
== Absolwenci ==
Linia 36: Linia 51:
 
<br/>
 
<br/>
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==
...
+
We wrześniu 2004 roku powołano do życia klasę teatralno - dziennikarską, prowadzoną przez panią Irenę Olczak, która od wielu lat opiekuje się zespołem redakcyjnym szkolnej gazetki "Na100latek" oraz kółkiem teatralnym.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==

Wersja z 11:23, 21 paź 2014

Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowa
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Warszawska 39, 11-500 Giżycko
Patron: Chwała Oręża Polskiego


Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum jest mgr Jan Kulas.

Historia

Gimnazjum nr 2 w Giżycku utworzono w 1999 roku w budynku wniesionym w 1907 roku, w którym funkcjonowała początkowo szkoła dla nauczycieli (Królewski Zakład Przygotowawczy), następnie od 1919 roku szkoła średnia dla dziewcząt, a od 1957 roku Szkoła Podstawowej nr 2. W Gimnazjum nr 2 powstała pracownia komputerowo-internetowa, biblioteka, sale do nauki języków obcych, boiska sportowe. 260 uczniów zdobywało wiedzę pod kierunkiem 20 nauczycieli. w 2008 roku Gimnazjum, dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego, wzbogaciło się o Centrum Multimedialne w bibliotece i nowa pracownię komputerową, nowe programy i pomoce naukowe na płytach CD. W 2009 roku szkoła otrzymała sztandar i imię Chwały Oręża Polskiego. W szkole powołano klasy o różnym profilu: klasę teatralno - dziennikarską, klasę sportową o specjalności: piłka nożna (chłopcy), klasy sportowe o specjalności:piłka siatkowa(dziewczęta).

Obecnie w 17 oddziałach gimnazjum uczy się 459 uczniów. Zatrudnionych jest 38 nauczycieli.Dużą wagę przywiązuje się do sportu. W szkole istnieją dwie klasy sportowe o specjalności: piłka nożna (chłopcy) i piłka ręczna lub siatkowa(dziewczęta), w której uczniowie mają 11 godzin wychowania fizycznego w tygodniu oraz klasa usportowiona z 5 godzinami w-f w tygodniu.
Misja Szkoły

"Jesteśmy szkołą;

  • promującą wszechstronny rozwój ucznia
  • pomagającą w zdobyciu rzetelnej wiedzy ułatwiającej zaistnienie w nowej dla ucznia rzeczywistości
  • zapewniającą kontynuację nauki na wyższym stopniu
  • zaspokajającą potrzeby rozwoju intelektualnego, bezpieczeństwa, więzi i kontaktów międzyludzkich
  • dającą wszystkim uczniom szansę na wszechstronny rozwój
  • prowadzącą szerokie działania pozalekcyjne,dzięki którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności zgodne z ich zainteresowaniami
  • propagującą partnerstwo między uczniami i pracownikami, między rodzicami i szkołą, między społecznością lokalną i szkołą".Kadra pedagogiczna

...

Osiągnięcia

Przy szkole działają trzy kluby sportowe: UKPR (piłka ręczna) i UKS "Dwójka" (piłka nożna, tenis stołowy, piłka siatkowa) i Klub Sportów Wodnych. O szkole

Absolwenci

...

Ciekawostki

We wrześniu 2004 roku powołano do życia klasę teatralno - dziennikarską, prowadzoną przez panią Irenę Olczak, która od wielu lat opiekuje się zespołem redakcyjnym szkolnej gazetki "Na100latek" oraz kółkiem teatralnym.

Bibliografia


Gm[21.10.2014]