Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowa
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Warszawska 39, 11-500 Giżycko
Patron: Chwała Oręża Polskiego


Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum jest mgr Jan Kulas.

Historia

Gimnazjum nr 2 w Giżycku funkcjonuje od 1999 roku w budynku wniesionym w 1907 roku, w którym początkowo mieściła się szkoła dla nauczycieli (Królewski Zakład Przygotowawczy), następnie od 1919 roku szkoła średnia dla dziewcząt, a od 1957 roku Szkoła Podstawowa nr 2. W Gimnazjum nr 2 w Giżycku otwarto pracownię komputerowo-internetową, bibliotekę, sale do nauki języków obcych, boiska sportowe. W pierwszym roku funkcjonowania szkoły uczyło się w niej 260 uczniów pod kierunkiem 20 nauczycieli. W 2008 roku Gimnazjum nr 2, dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego, wzbogaciło się o Centrum Multimedialne i nową pracownię komputerową, nowe programy i pomoce naukowe na płytach CD. W 2009 roku szkoła otrzymała sztandar i imię Chwały Oręża Polskiego. Powołano klasy o różnym profilu: klasę teatralno - dziennikarską, klasy sportowe o specjalności: piłka nożna (chłopcy), piłka siatkowa(dziewczęta) oraz klasę usportowioną. Obecnie w Gimnazjum nr 2 w Giżycku w 17 oddziałach uczy się 459 uczniów. Zatrudnionych jest 38 nauczycieli.


Misja Szkoły

"Jesteśmy szkołą;

  • promującą wszechstronny rozwój ucznia
  • pomagającą w zdobyciu rzetelnej wiedzy ułatwiającej zaistnienie w nowej dla ucznia rzeczywistości
  • zapewniającą kontynuację nauki na wyższym stopniu
  • zaspokajającą potrzeby rozwoju intelektualnego, bezpieczeństwa, więzi i kontaktów międzyludzkich
  • dającą wszystkim uczniom szansę na wszechstronny rozwój
  • prowadzącą szerokie działania pozalekcyjne,dzięki którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności zgodne z ich zainteresowaniami
  • propagującą partnerstwo między uczniami i pracownikami, między rodzicami i szkołą, między społecznością lokalną i szkołą".


Kadra pedagogiczna

...

Osiągnięcia

Przy szkole działają trzy kluby sportowe: UKPR (piłka ręczna) i UKS "Dwójka" (piłka nożna, tenis stołowy, piłka siatkowa) i Klub Sportów Wodnych. O szkole

Absolwenci

...

Ciekawostki

We wrześniu 2004 roku powołano do życia klasę teatralno - dziennikarską, prowadzoną przez panią Irenę Olczak, która od wielu lat opiekuje się zespołem redakcyjnym szkolnej gazetki "Na100latek" oraz kółkiem teatralnym.

Bibliografia


Gm[21.10.2014]