Gimnazjum nr 5 w Elblągu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 13: Linia 13:
 
''' Gimnazjum nr 5 w Elblągu ''' – ...<br/>
 
''' Gimnazjum nr 5 w Elblągu ''' – ...<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Gimnazjum nr 5 w Elblągu mieści się w budynku,  który powstał w 1929 roku na potrzeby Jahnschule, szkoły dl achłopców. ''szkoła otrzymała nowoczesną formę górującej nad otoczeniem  bryły, zwieńczonej ekspresyjną iglicą, do której prowadzą monumentalne schody, rozłożone na trzech tarasach na dole po obu stronach schodów, mniej więcej w tym samym czasie wybudowano kamieniczki" "Od zachodu posadzono ogród botaniczny z rzadkimi gatunkami drzew m.in. rosnącym do dziś orzechem tureckim". Od 1943 w obiekcie zorganizowano szpital. Po wojnie w budynku utworzono Szkołę Podstawową Nr 3, do której uczęszczało 140 uczniów, a pracowało 4 nauczycieli. Pierwszym dyrektorem został Andrzej Sowa.
+
Gimnazjum nr 5 w Elblągu mieści się w budynku,  który powstał w 1929 roku na potrzeby Jahnschule, szkoły dl achłopców. ''szkoła otrzymała nowoczesną formę górującej nad otoczeniem  bryły, zwieńczonej ekspresyjną iglicą, do której prowadzą monumentalne schody, rozłożone na trzech tarasach na dole po obu stronach schodów, mniej więcej w tym samym czasie wybudowano kamieniczki" "Od zachodu posadzono ogród botaniczny z rzadkimi gatunkami drzew m.in. rosnącym do dziś orzechem tureckim". Od 1943 w obiekcie zorganizowano szpital. Po wojnie w budynku utworzono Szkołę Podstawową Nr 3, do której uczęszczało 140 uczniów, a pracowało 4 nauczycieli. Pierwszym dyrektorem został Andrzej Sowa. w 1969 roku szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1976 roku nadano jej status szkoły sportowej i rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu sportowego.
 
+
Od 1999 roku budynek był siedzibą dwóch szkół tzn.  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 5. Od 2004 roku w budynku mieści się Gimnazjum Nr 5, które szukając swojej drogi czerpało z dorobku Jahnschule i SP 3 w zakresie działalności sportowej. Podjęto starania, aby Gimnazjum Nr 5 nosiło imię Polskich Olimpijczyków.  
.
+
 
    
 
    
 
<br/>
 
<br/>
Linia 25: Linia 24:
 
<br/>
 
<br/>
 
== Osiągnięcia ==
 
== Osiągnięcia ==
...
+
Uczniowie Gimnazjum nr 5 zdobyli nagrody i  medale  w rozgrywkach sportowych, a także brali udział w pozaszkolnych  konkursach przedmiotowych.   Gimnazjum  organizuje imprezy międzyszkolnych dla uczniów z Elbląga i spoza miasta.  
 
<br/>
 
<br/>
 
== Absolwenci ==
 
== Absolwenci ==

Wersja z 21:43, 22 paź 2014

Gimnazjum nr 5 w Elblągu

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: ...Wymagane...
Poziom szkoły: ...Wymagane...
Podtyp szkoły: ... Opcjonalne ...........
Profil: ... Opcjonalne ...........
Adres: ul. Agrykola 6, 82-300 Elbląg
Patron: ...Opcjonalne...


Gimnazjum nr 5 w Elblągu – ...

Historia

Gimnazjum nr 5 w Elblągu mieści się w budynku, który powstał w 1929 roku na potrzeby Jahnschule, szkoły dl achłopców. szkoła otrzymała nowoczesną formę górującej nad otoczeniem bryły, zwieńczonej ekspresyjną iglicą, do której prowadzą monumentalne schody, rozłożone na trzech tarasach na dole po obu stronach schodów, mniej więcej w tym samym czasie wybudowano kamieniczki" "Od zachodu posadzono ogród botaniczny z rzadkimi gatunkami drzew m.in. rosnącym do dziś orzechem tureckim". Od 1943 w obiekcie zorganizowano szpital. Po wojnie w budynku utworzono Szkołę Podstawową Nr 3, do której uczęszczało 140 uczniów, a pracowało 4 nauczycieli. Pierwszym dyrektorem został Andrzej Sowa. w 1969 roku szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1976 roku nadano jej status szkoły sportowej i rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu sportowego. Od 1999 roku budynek był siedzibą dwóch szkół tzn. Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 5. Od 2004 roku w budynku mieści się Gimnazjum Nr 5, które szukając swojej drogi czerpało z dorobku Jahnschule i SP 3 w zakresie działalności sportowej. Podjęto starania, aby Gimnazjum Nr 5 nosiło imię Polskich Olimpijczyków.


Cele i zadania

...

Kadra pedagogiczna

...

Osiągnięcia

Uczniowie Gimnazjum nr 5 zdobyli nagrody i medale w rozgrywkach sportowych, a także brali udział w pozaszkolnych konkursach przedmiotowych. Gimnazjum organizuje imprezy międzyszkolnych dla uczniów z Elbląga i spoza miasta.

Absolwenci

...

Ciekawostki

...

Bibliografia


Gm[22.10.2014]