Gimnazjum nr 9 w Elblągu

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja JoGa (dyskusja) z dnia 22:37, 11 paź 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Gimnazjum nr 9 w Elblągu

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: {{{Poziom_szkoły}}}
Podtyp szkoły: gimnazjum
Profil: ... Opcjonalne ...........
Adres: Browarna 1, 82-300 Elbląg


Hasło_do_definicji – Gimnazjum nr 9 w Elblągu. Placówka oświatowa działająca w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem placówki jest Hanna Targońska.

Historia

Gimnazjum nr 9 utworzono w 1999 roku i mieściło się w budynku Szkoły Podstawowej nr 21, a następnie w budynku Szkoły Podstawowej nr 7. W 2004 roku Gimnazjum nr 9, a także Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 7 weszły w skład Zespołu Szkół nr 2. Od 2006 roku funkcjonuje jako samodzielna placówka oświatowa. Mieści się w gmachu dawnej szkoły polsko-niemieckim, wybudowanym w 1926 roku, zniszczonym i odbudowanym w 1946 i w 1969 roku. W 2010 roku miało miejsce nadanie sztandaru Gimnazjum nr 9.

Cele i zadania

Głównym celem jest wychowanie i uczenie. Szkoła "dąży do wychowania absolwenta kochającego świat i ludzi, otwartego na potrzeby innych, dobrze przygotowanego do dalszego kształcenia, reprezentującego postawę proekologiczną".

Kadra pedagogiczna

Iwona Bugaj-Milewska Grażyna Bukowska


Osiągnięcia

Uczniowie szkoły osiągają sukcesy w ogólnopolskich, wojewódzkich i miejskich konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych i wolontariackich. Są posiadaczami certyfikatu "Szkoła z klasą" i "Szkoła bez przemocy".

Absolwenci

...

Ciekawostki

Gimnazjum nr 9 należy do Klubu Szkół UNICEF i realizuje program "Szkoła z prawami dziecka". w ramach koła redakcyjnego powstaje gazetka szkolna.

Bibliografia


...