Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 11:59, 17 mar 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie

Data założenia: 1999 r.
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: szkoła specjalna
Adres: ul. Rzemieślnicza 4, 14-500 Braniewo

Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim, w Braniewie. Szkoła wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie. Dyrektorem Ośrodka jest Dorota Wiśniewska.

Działalność


Gimnazjum przeznaczone jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną.

Nauka w gimnazjum obejmuje trzyletni okres kształcenia, w którym stosuje się nauczanie przedmiotowe. Proces kształcenia uczniów zależy od ich stopnia niepełnosprawności. Wychowankowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu:

  • lekkim – zajęcia odbywają w oddziałach klasowych; kończąc szkołę przystępują do egzaminu gimnazjalnego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną
  • umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną – naukę odbywają w zespołach terapeutycznych w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego oraz Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne, które opracowane są jednostkowo (dla każdego ucznia przez specjalistów na podstawie diagnozy i oceny aktualnego funkcjonowania psychofizycznego dziecka).

Bibliografia

SOSW Braniewo [14.11.2014]
szkolnictwo.pl [14.11.2014]