Gimnazjum w Małdytach: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 12: Linia 12:
 
''' Gimnazjum w Małdytach ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem gimnazjum jest [[Ewa Malinowska]].<br/>
 
''' Gimnazjum w Małdytach ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem gimnazjum jest [[Ewa Malinowska]].<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Ustawa z dnia 8 stycznia 1999 r. wprowadziła nowe struktury oświatowe. W miejsce ośmioklasowej szkoły podstawowej utworzona została sześcioletnia szkoła podstawowa i trzyletnie gimnazjum.
+
Gimnazjum w [[Małdyty|Małdytach]] powstało w 1999 roku w budynku Szkoły Podstawowej w [[Małdyty|Małdytach]]. Funkcje dyrektora powierzono mgr [[Jolancie Łuczak]]. Gimnazjum liczyło 3 oddziały, w których uczyło się 82 uczniów, pod kierunkiem 12 nauczycieli. Rok szkolny 2003/2004 Gimnazjum rozpoczęło w nowym budynku z gabinetami lekcyjnymi, sala gimnastyczną, salą konferencyjną. Większość uczniów codziennie dojeżdża do szkoły autobusem szkolnym lub PKS-u.  W Gimnazjum w [[Małdyty|Małdytach]]
 
+
uczy się 164 uczniów w 6-ciu oddziałach.
W związku z tym Rada Gminy w Małdytach Uchwałą nr VI/52/99 z dnia 31 marca 1999 r. założyła Gimnazjum w Małdytach. Akt założycielski został podpisany przez Wójta Gminy inż. Zdzisława Szramowskiego w dniu 25.08.1999 r.
+
 
+
Na stanowisko dyrektora powołana została Pani mgr Jolanta Łuczak (fot.). Siedzibą szkoły został budynek Szkoły Podstawowej w Małdytach przy ulicy Szkolnej 9. W pierwszym roku istnienia placówka liczyła 3 oddziały, w których uczyło się 82 uczniów. Pracowało z nimi 12 nauczycieli.
+
 
+
dyr old
+
Zajęcia odbywały się w salach lekcyjnych szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2000/2001 liczba oddziałów wzrosła do 6, uczniów do 147. Kadra pedagogiczna liczyła 15 nauczycieli. W 2000 r. Rada Gminy w Małdytach postanowiła o rozpoczęciu budowy nowego budynku szkolnego z przeznaczeniem dla gimnazjum. 16 marca 2001 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu, w której uczestniczyli między innymi: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Andrzej Ryński, Starosta Ostródzki - Jan Antochowski, Dyrektor Wydziau Szkolnictwa Kuratorium Oświaty – Larysa Kojro, Wójt Gminy Małdyty – Zdzisław Szramowski, Dyrektor Gimnazjum – Jolanta Łuczak. Ceremonii poświęcenia dokonał Ks. Władysław Wesołowski. W roku szkolnym 2001/2002 gimnazjum osiągnęło swój pełny kształt. W 9 oddziałach uczyło się 217 uczniów. Pracowało w nim 18 nauczycieli.
+
Od 1 września 2002 roku obowiązki dyrektora gimnazjum powierzono Panu Jerzemu Adamowiczowi. Po czterech latach funkcjonowania gimnazjum w trudnych warunkach lokalowych i organizacyjnych, 25 lipca 2003 r. oddano do użytku nowy obiekt szkolny. Budynek gimnazjum o powierzchni użytkowej 2 892 m2, w tym 300 m2 sali gimnastycznej, spełnia wszelkie warunki techniczne. Jest dwupiętrowy, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się w nim 14 gabinetów i pracowni lekcyjnych, świetlica, czytelnia, biblioteka, stołówka, pomieszczenia kuchenne, sala gimnastyczna, sala konferencyjna oraz pomieszczenia pomocnicze i służbowe.
+
 
+
adamowicz
+
1 września 2003 r. 240 uczniów gimnazjum usłyszało pierwszy dzwonek już w nowym budynku. To była wielka radość dla wszystkich  ‑ uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców - piękne sale lekcyjne, przestronne korytarze. Większość uczniów gimnazjum zamieszkuje w miejscowościach oddalonych od szkoły wiele kilometrów i codziennie dojeżdża autobusem szkolnym lub PKS-u. Od początku istnienia gimnazjum działał Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców. Nauczyciele i uczniowie starali się, aby szkoła tworzyła swoją tradycję, swój indywidualny i niepowtarzalny wizerunek. Corocznie uczniowie wyjeżdżają na wycieczki dydaktyczne, biwaki integracyjne.
+
 
+
Tradycją stało się organizowanie imprez tematycznych, między innymi: Turnieju Klas, Gimnazjady, Otrzęsin i innych uroczystości.
+
 
+
Od 1 września 2013 r. dyrektorem  szkoły jest Pani Ewa Malinowska.  W szkole uczy się 164 uczniów w 6-ciu oddziałach.
+
 
+
  
 
<br/>
 
<br/>
Linia 44: Linia 29:
 
<br/>
 
<br/>
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==
...
+
Tradycją Gimnazjum w [[Małdyty|Małdytach]] stało się organizowanie imprez tematycznych, między innymi: Turnieju Klas, Gimnazjady, Otrzęsin i innych uroczystości.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==

Wersja z 23:11, 22 paź 2014

Gimnazjum w Małdytach

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: ul. Kopernika 13c, 14-330 Małdyty
Patron: ...Opcjonalne...


Gimnazjum w Małdytach – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem gimnazjum jest Ewa Malinowska.

Historia

Gimnazjum w Małdytach powstało w 1999 roku w budynku Szkoły Podstawowej w Małdytach. Funkcje dyrektora powierzono mgr Jolancie Łuczak. Gimnazjum liczyło 3 oddziały, w których uczyło się 82 uczniów, pod kierunkiem 12 nauczycieli. Rok szkolny 2003/2004 Gimnazjum rozpoczęło w nowym budynku z gabinetami lekcyjnymi, sala gimnastyczną, salą konferencyjną. Większość uczniów codziennie dojeżdża do szkoły autobusem szkolnym lub PKS-u. W Gimnazjum w Małdytach uczy się 164 uczniów w 6-ciu oddziałach.


Cele i zadania

...

Kadra pedagogiczna

...

Osiągnięcia

...

Absolwenci

...

Ciekawostki

Tradycją Gimnazjum w Małdytach stało się organizowanie imprez tematycznych, między innymi: Turnieju Klas, Gimnazjady, Otrzęsin i innych uroczystości.

Bibliografia


Gm[22.10.2014]