Grupa DBK sp. z o.o.

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
DBK sp. z o.o.

Dbk.jpeg
Logo Grupy DBK sp. z.o.o.
Przedmiot działalności: sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych
Adres: ul. Lubelska 43A, 10-410 Olsztyn
E-mail: olsztyn@dbk.com.pl
Telefon: 89 539 73 64
Strona internetowa: http://www.dbk.com.pl/

Grupa DBK sp. z o.o. – przedsiębiorstwo prowadzące działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży oraz serwisu samochodów ciężarowych marki DAF. Firma zajęła drugie miejsce w rankingu największych firm Warmii i Mazur w 2012 r., przygotowanym przez "Gazetę Olsztyńską" i Dziennik Elbląski. Od 2005 r. DBK sp. z o.o. zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce tego rankingu.

Informacje ogólne

W 1995 r. trzech wspólników założyło spółkę, która miała zajmować się sprzedażą części do samochodów ciężarowych oraz importem używanych pojazdów. Przełomowy okazał się 1997 r. - wówczas podpisano umowę z przedstawicielami DAF–a w Polsce, holenderskiego producenta średnich i ciężkich pojazdów użytkowych. Od tego momentu DBK stała się autoryzowanym dilerem samochodów ciężarowych tej marki na terenie Północnej Polski i obejmuje działalnością województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz zachodniopomorskie.

Przynależność do holenderskiej grupy kapitałowej dała firmie stabilne zaplecze finansowe, które umożliwia wszechstronny rozwój i realizację wytyczonych celów. Sprawna organizacja oraz umiejętne zarządzanie doprowadziło do szybkiego rozwoju i przeobrażenia się z pozycji lokalnego dilera w firmę obejmującą swoim zasięgiem Północną Polskę. Silna struktura, rozbudowana sieć sprzedaży, liczne stacje serwisowe, szerokie grono lojalnych klientów to rezultaty ponad dziesięcioletniej aktywności firmy na rynku motoryzacyjnym. DBK jest najstarszym i najbardziej doświadczonym dilerem DAF-a w Polsce. Firma jest laureatem wielu konkursów, w tym między innymi "Gazel Biznesu" w 2004 i 2006 r. [2]

Struktura organizacji

Grupa DBK sp. z o.o. prowadzi działalność na terenie Północnej Polski i posiada swoje oddziały w: Olsztynie (główna siedziba), Gdańsku, Toruniu, Szczecinie, Białymstoku i Koszalinie. Kadrę zarządzającą firmy tworzą:

Dane kontaktowe

DBK sp. z o.o.
ul. Lubelska 43A
10-410 Olsztyn
Tel. 89 539 73 64
Fax 89 534 40 59
E-mail: olsztyn@dbk.com.pl

Bibliografia

m.wm.pl [29.06.2014]
dbk.com.pl [29.06.2014]