Ireneusz Bukowiecki

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 11:18, 10 kwi 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ireneusz Bukowiecki

Ireneusz BukowieckiŹródło: www.wspol.edu.pl
Ireneusz Bukowiecki
Źródło: www.wspol.edu.pl
Imię i nazwisko Ireneusz Bukowiecki
Data i miejsce urodzenia 5 stycznia 1967 r. w Turku
Dyscyplina Lekkoatletyka
Największy sukces Wychował mistrza i rekordzistę świata juniorów

Ireneusz Bukowiecki (ur. 5 stycznia 1967 roku w Turku) – lekkoatleta, trener lekkoatletyczny, z zawodu policjant. Wśród jego podopiecznych jest syn Konrad, mistrz świata juniorów.

Przebieg kariery sportowej

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Był wieloboistą lekkoatletycznym, brązowym medalistą halowych mistrzostw Polski w ośmioboju (1988).

Trzykrotnie ukończył w czołowej ósemce zmagania dziesięcioboistów podczas mistrzostw kraju (najwyższe miejsce: piąte w 1991; rekord życiowy w dziesięcioboju: 7168 pkt.). Dał się poznać jako znakomity trener lekkoatletyczny.

Przebieg kariery szkoleniowej

Zatrudniony w Wyższej Szkole Policji przygotowywał studentów do resortowych mistrzostw Polski w różnych dyscyplinach. Posiada bardzo szerokie uprawnienia: jest trenerem II klasy (specjalizacja lekka atletyka), sędzią lekkiej atletyki, instruktorem taktyki i technik interwencji, instruktorem pływania, instruktorem ju-jitsu, instruktorem strzelectwa sportowego i strzelań policyjnych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej w Sekcji Kultury Fizycznej w Wojsku.

Był trenerem reprezentacji polskiej Policji na Mistrzostwa Europy w pięcioboju policyjnym (1994 – drużyna kobiet brązowy medal; 1998 - brązowe medale drużyn mężczyzn i kobiet; 2002 – brązowy medal drużyny mężczyzn), oraz mistrzostw świata w pięcioboju policyjnym (1993 – brązowy medal drużyny kobiet; 1999 – złoty medal drużyny mężczyzn i srebrny medal drużyny kobiet), medalistą mistrzostw w ju-jitsu. Posiada 3 DAN.

W ostatnich latach skupił się na rozwoju talentów szczycieńskich kulomiotów. Jego zawodnicy Andrzej i Paweł Regin są medalistami Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, syn Konrad jest mistrzem świata juniorów i złotym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankin, rekordzistą Polski i świata.

W 2015 r. za sukces syna w Eugene otrzymał specjalne wyróżnienie "Laury dla Sportu" w kategorii "Trener roku sportu młodzieżowego" z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina podczas dorocznej Gali Sportu.[1]

Bibliografia

wspol.edu.pl [19.12.2014]
wikipedia.org [19.12.2014]
olsztynska24.pl [19.12.2014]
mragowo.wm.pl [19.12.2014]

Przypisy