Jan Piskorowski: Różnice pomiędzy wersjami

<br/>

<br/>

=Przebieg kariery sportowej=

+
Rozpoczął przygodę ze sportem od piłki nożnej o grał w drużynie w klubie KS Start Działdowo. Później zafascynowała go koszykówka, której został wierny do zakończenia kariery zawodniczej, a nawet dłużej, bo występował w zespole weteranów. Do gry namówił go trener Henryk Przybyszewski – założyciel sekcji koszykówki w [[KS Start - Kombet Działdowo|KS Start Działdowo]]. Przez całą karierę grał w działdowskim klubie najpierw w klasie A, potem w III lidze i Lidze Międzywojewódzkiej. Start grał w tym okresie o wejście do II ligi. Z tym wiąże się najsmutniejszy moment. Podczas dramatycznej końcówki meczu z Gdańskiem, już po zakończeniu gry wykonywał dwa rzuty osobiste. Trafił tylko raz i doszło do dogrywki, którą Start przegrał. W 1976 roku został wybrany sportowcem Działdowa. Do zakończenia kariery w 1980 roku skłoniły go sprawy służbowe. Prowadzi własna działalność gospodarcza, bar gastronomiczny. W wolnym czasie nadal ma kontakty ze sportem (koszykówka, tenis stołowy). Jest kibicem wielu dyscyplin.

Sportem interesuje się cała rodzina. Brat – Jan grał w piłkę nożną w Starcie Działdowo, ojciec przed wojna też miał kontakt z futbolem, żona grała w koszykówkę w drużynie szkolnej, a córka zdobyła złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski zespołów szkolnych. Później występowała w ligowej drużynie MKS Działdowo.

=Bibliografia=

[[Kategoria:Sport|Piskorowski, Jan]][[Kategoria:Sportowcy|Piskorowski, Jan]][[Kategoria:Koszykówka|Piskorowski, Jan]]

Przebieg kariery sportowej

Rozpoczął przygodę ze sportem od piłki nożnej o grał w drużynie w klubie KS Start Działdowo. Później zafascynowała go koszykówka, której został wierny do zakończenia kariery zawodniczej, a nawet dłużej, bo występował w zespole weteranów. Do gry namówił go trener Henryk Przybyszewski – założyciel sekcji koszykówki w KS Start Działdowo. Przez całą karierę grał w działdowskim klubie najpierw w klasie A, potem w III lidze i Lidze Międzywojewódzkiej. Start grał w tym okresie o wejście do II ligi. Z tym wiąże się najsmutniejszy moment. Podczas dramatycznej końcówki meczu z Gdańskiem, już po zakończeniu gry wykonywał dwa rzuty osobiste. Trafił tylko raz i doszło do dogrywki, którą Start przegrał. W 1976 roku został wybrany sportowcem Działdowa. Do zakończenia kariery w 1980 roku skłoniły go sprawy służbowe. Prowadzi własna działalność gospodarcza, bar gastronomiczny. W wolnym czasie nadal ma kontakty ze sportem (koszykówka, tenis stołowy). Jest kibicem wielu dyscyplin. Sportem interesuje się cała rodzina. Brat – Jan grał w piłkę nożną w Starcie Działdowo, ojciec przed wojna też miał kontakt z futbolem, żona grała w koszykówkę w drużynie szkolnej, a córka zdobyła złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski zespołów szkolnych. Później występowała w ligowej drużynie MKS Działdowo.