Jerzy Masztaler

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 11:55, 11 mar 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jerzy Masztaler

z archiwum Janusza Poryckiego
z archiwum Janusza Poryckiego
Imię i nazwisko Jerzy Masztaler
Dyscyplina piłka nożna
Największy sukces wicemistrzostwo Finlandii (Rovaniemi)

Jerzy Masztaler (ur. 27 stycznia 1946 r. w Ostródzie, zm. 13 sierpnia 2011 r. w Mławie) – znany trener piłkarski klubów ligowych w kraju i za granicą, znacząca osobowość w środowisku sportowym. Trener klasy sportowej.

Kariera sportowa

Jako zawodnik występował w Warmii Olsztyn (1957–1964) i Odrze Wrocław (1964–1968).

Działalność szkoleniowa

Jako trener prowadził kolejno następujące kluby: Stomil Olsztyn (mistrzostwo Polski juniorów w 1974 r), Rovaniemi Palloseura (Finlandia, awans do I ligi w 1978 r.), Hutnik Warszawa, ponownie Rovaniemi (awans do ekstraklasy w 1982 r.), AZS AWF Warszawa, znów Rovaniemi (wicemistrzostwo Finlandii i udział w Pucharze UEFA), Świt Nowy Dwór Mazowiecki (awans do II ligi, 1994 r.), Stomil Olsztyn (I liga), Dolcan Ząbki, Petrochemia Płock, MKS Mława, ponownie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Danang (Wietnam), Okęcie Warszawa, MKS Mława (awans do I ligi 2004 r.), Świt Nowy Dwór Mazowiecki, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ponownie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Równolegle był pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Ciekawostki

Miał różne zainteresowania. Przez wiele lat udzielał się w dyskusyjnym klubie filmowym w Warszawie. Interesował się teatrem, baletem i operą. Był głównym konsultantem w filmie "Piłkarski poker". Jego młodszy brat Bohdan był reprezentantem Polski na mistrzostwach świata w Argentynie (1978 r) i piłkarzem ekstraklasy (Gwardia Warszawa, Odra Opole i ŁKS Łódź).

Galeria zdjęć

Bibliografia

pl.wikipedia.org [22.10.2014]
90minut.pl
sport.wm.pl