Krzysztof Kozłowski

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Krzysztof Kozłowski

Krzysztof Kozłowski
Krzysztof Kozłowski
Data i miejsce urodzenia 12 maja 1972 r.
Nidzica
Zawód pisarz, redaktor
Strona internetowa

Krzysztof Kozłowski (ur. 12 maja 1972 r. w Nidzicy) – pisarz, redaktor tygodnika "Gość Niedzielny".

Życiorys

Szkoła i wykształcenie

Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie. Zdał maturę w 1991 roku. W 2000 r. uzyskał tytuł licencjata – Olsztyńska Wyższa Szkoła Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, kierunek zarządzanie i marketing, specjalność informatyka w zarządzaniu. W 2002 roku uzyskał tytuł magistra – Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Instytut Dziennikarstwa, kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, w zakresie dziennikarstwo. W 2004 roku ukończył studia podyplomowe - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, wydział nauk ekonomicznych i Uniwersytet New Brunswick w Kanadzie, Master of Business Administration, pierwszy poziom – zarządzanie biznesem.

Praca

Od 1993 roku wydawca bezpłatnej gazety reklamowej „Blik”.
Od 1996 do 2002 roku redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Mrągowska”. W konkursie „O złotą ryzę papieru” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie tygodnik dwukrotnie otrzymał nagrodę Radia Olsztyn oraz II nagrodę główną. W konkursie „Dziennikarz z naszych stron” zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych nominowany do głównej nagrody za cykl felietonów.
Od stycznia 2002 r. do maja 2004 r. wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Potrzebującym „Szansa” w Mrągowie.
Od października 2003 r. do kwietnia 2004 r. – specjalista ds. sprzedaży, „Gazeta Wyborcza” Olsztyn, Agora SA.
Od 2002 r. do 2005 r. współpracownik „Gazety Olsztyńskiej”, dziennikarz, redaktor: „Automania”, „Nasze Prezentacje”, „Dom i My”, „Nasze Zdrowie”, „Spotkania Pogranicza”, „Gazeta Edukacyjna”, „Nasza Praca”.
Od stycznia 2005 r. do sierpnia 2007 r. dyrektor handlowy, Etos Sp. z o.o., Olsztyn.
Od lutego 2010 r. redaktor tygodnika „Gość Niedzielny”.

Działalność

Wydane powieści:

Bibliografia

kkozlowski.pl [15.11.2014]