Krzysztof Kuleszo

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
ks. Krzysztof Kuleszo

ks. Krzysztof Kuleszo
ks. Krzysztof Kuleszo
Data i miejsce urodzenia 21 lutego 1967 r.
Reszel
Zawód duchowny katolicki, proboszcz

ks. Krzysztof Kuleszo (ur. 21 lutego 1967 r. w Reszlu) – duchowny katolicki, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Łynie.

Życiorys

Szkoła i wykształcenie

Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie. Maturę zdał w 1986 roku. Jest absolwentem WSD "Hosianum" w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku z rąk bp. Edmunda Piszcza.

Praca

Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii w Ostródzie, gdzie był również kapelanem Garnizonu Ostróda, Barczewie, Olsztynie i Bartoszycach. Od 1 sierpnia 2010 r. proboszcz parafii w Łynie. W 2012 r. otrzymał tytuł Człowieka Integracji Społecznej gminy Nidzica za aktywną postawę i przedsiębiorczość w działaniach integrujących społeczeństwo, aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, przyczynienie się do zmniejszania dystansów pomiędzy poszczególnymi grupami społecznymi, współpracę z instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób potrzebujących, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży. Członek i kapelan Ochotniczej Straży Pożarnej w Łynie.

Bibliografia

olsztyn.gosc.pl [15.11.2014]