Liliana Racis: Różnice pomiędzy wersjami

=Bibliografia=

*Archiwum Startu Olsztyn
+
*Archiwum [[Start Olsztyn|Startu Olsztyn]]

[[Kategoria:Sport|Racis, Liliana]][[Kategoria:Zawodnicy|Racis, Liliana]][[Kategoria:Mistrzowie sportu|Racis, Liliana]]

Wersja z 19:24, 20 gru 2014

Liliana Racis

Imię i nazwisko Liliana Racis
Data i miejsce urodzenia 8 grudnia 1972 roku
Dyscyplina Taekwondo
Największy sukces mistrzyni Europy

Liliana Racis (ur. 8 grudnia 1972 roku) – Jedna z najwybitniejszych olsztyńskich zawodniczek w taekwon do (ITF)

Przebieg kariery sportowej

Swoją przygodę z taekwondo rozpoczęła od nieolimpijskiej wersji ITF w roku 1986 w klubie Start Olsztyn. Już dwa lata później zwyciężyła w swym pierwszym poważnym starcie w zawodach. W trakcie swej kariery aż siedmiokrotnie wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w walkach w wadze -52 kg oraz w formach. Od roku 1990 była reprezentantką Polski i na międzynarodowej arenie zdobyła w 1996 roku tytuł Mistrzyni Europy w walkach indywidualnych oraz wielokrotnie wywalczyła medale srebrne. W Mistrzostwach Świata dwukrotnie indywidualnie stawała na podium wywalczając medale srebrny i brązowy a w drużynie medal złoty. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracowała jako trener w klubie Start Olsztyn oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdzie w ostatnich latach zapoznała się i rozwinęła swą wiedzę w taekwondo olimpijskim poprzez współpracę z Justyną Niedziałek (trener koordynator SMS) oraz Tomaszem Kobrzyńskim.