Mieczysław Wasilewski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja zweryfikowana][wersja zweryfikowana]
(Działalność sportowa)
(Bibliografia)
 
Linia 26: Linia 26:
 
Informacje własne na podstawie wywiadu. <br/>
 
Informacje własne na podstawie wywiadu. <br/>
  
[[Kategoria: Sport|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria: Działacze sportowi|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria:Korsze|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria: 1945-1989|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria: 1990-|Wasilewski, Mieczysław]]
+
[[Kategoria: Sport|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria: Działacze sportowi|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria:Korsze (gmina miejsko-wiejska)|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria: 1945-1989|Wasilewski, Mieczysław]] [[Kategoria: 1990-|Wasilewski, Mieczysław]]

Aktualna wersja na dzień 15:52, 6 mar 2015

Mieczysław Wasilewski

z archiwum Janusza Poryckiego
z archiwum Janusza Poryckiego
Imię i nazwisko Mieczysław Wasilewski
Data i miejsce urodzenia 3 sierpnia 1951 r. w Korszach
Dyscyplina działacz piłkarski
Największy sukces Puchar Marszałka Województwa

Mieczysław Wasilewski (ur. 3 sierpnia 1951 r. w Korszach) – związany z klubem MKS Korsze, niestrudzony szkoleniowiec i promotor futbolu młodzieżowego.

Działalność sportowa

Działacz i szkoleniowiec MKS Korsze od początku istnienia stowarzyszenia (1983), przez krótki okres prezes klubu.

Zajmował się przede wszystkim działalnością organizatorską w MKS. Nie ograniczał się tylko do przygotowywania spotkań ligowych, swój występ miała w Korszach również reprezentacja Polski do lat 16. Odbyły się tu także Mistrzostwa Polski Region Cup oraz Mistrzostwa Polski o Puchar Kuchara. Przez wiele lat był kierownikiem drużyny seniorów należącej do czołówki województwa, mimo że zespół jako jeden z nielicznych nie korzystał z zawodników spoza Korsz.

Jego zasługą jest stały dopływ wychowanków do drużyny ligowej. Od lat zajmuje się szkoleniem najmłodszych grup pod nazwą MKS Lwy Korsze, odnosząc wiele sukcesów. W 2011 roku trenowani przez niego adepci zdobyli w sezonie halowym Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Mimo braku odpowiedniego obiektu sportowego w Korszach jest organizatorem turniejów dla najmłodszych. Imprezy rozgrywano w zaprzyjaźnionym Garbnie. Z okazji 50-lecia Korsz został wyróżniony przez władze miasta za zaangażowanie w pracy z młodzieżą szkolną.

Członek Wydziału Szkolenia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, kierownik młodzieżowej reprezentacji województwa w rozgrywkach o Puchar Kuchara.

Bibliografia

Informacje własne na podstawie wywiadu.