Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 10: Linia 10:
 
}}
 
}}
  
''' Hasło_do_definicji ''' – Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu. Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum jest mgr Bogusław Łukwiński.<br/>
+
''' Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Gimnazjum jest mgr [[Bogusław Łukwiński]].<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Gimnazjum w Hartowcu powstało z inicjatywy mieszkańców miejscowości, a przede wszystkim rodziców uczniów. Założono w 2001 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec. Na Walnym Zgromadzeniu wybrano pierwsze władze (27 marca 2001).
+
Gimnazjum w [[Hartowiec|Hartowcu]] powstało z inicjatywy mieszkańców miejscowości, przede wszystkim rodziców przyszłych uczniów. W celu powołania szkoły założono w 2001 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi [[Hartowiec|Hartowiec]], a na pierwszym Walnym Zgromadzeniu wybrano władze (27 marca 2001). Pierwsze próby otwarcia placówki Niepubliczne Gimnazjum w [[Hartowiec|Hartowcu]] nie powiodły się, bowiem placówka nie otrzymała pozwolenia na działalność w formie wpisu do ewidencji prowadzonej przez Wójta Gminy. W tej sytuacji rodzice zajęli część szkoły i rozpoczęli akcje protestacyjną z nocnymi dyżurami, która trwała do 2002 roku. Do "nielegalnej" szkoły, do której uczęszczało 36 uczniów, przyjeżdżali przedstawiciele różnych urzędów i mediów (TVP).Dzięki nagłośnieniu sprawy, mediacji p. Rubczewskiej, a także po odwołaniu dotychczasowego wójta, nowy wójt Edmund Ligman wydał w 2002 roku pozwolenie na działalność pierwszej niepublicznej placówki oświatowej w powiecie [działdowskidziałdowskim]]. W 2005 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Na uroczystej mszy został poświęcony także sztandar szkoły ufundowany przez rodziców i nauczycieli. Na dawnym boisku szkoły postawiono pomnik Jana Pawła II sfinansowany przez Zarząd Stowarzyszenia.
Planowane rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie placówki Niepubliczne Gimnazjum w Hartowcu początkowo nie doszło do skutku, bowiem placówka nie otrzymała pozwolenia na działalność w formie wpisu do ewidencji prowadzonej przez Wójta Gminy.  
+
1 września 2010 roku odbyła się w [[Hartowiec|Hartowcu]] Wojewódzka Inaugurację Roku Szkolnego 2010/2011". Był to dowód uznania dla osiągnięć Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II i sąsiadującej z nim Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i lokalnych.
W tej sytuacji rodzice zajęli w 2001 roku część szkoły i rozpoczęli akcje protestacyjną, która trwała do 2002 roku. Do "nielegalnej" szkoły uczęszczało 36 uczniów. W tym czasie szkołę odwiedzali przedstawiciele różnych urzędów i TVP, zaś strajkujący rodzice dyżurowali nawet w nocy.Dzięki mediacji p. Rubczewskiej, a także po odwołaniu dotychczasowego wójta, nowy wójt Edmund Ligman wydał w 2002 roku pozwolenie na działalność pierwszej niepublicznej placówki oświatowej w powiecie dziadowskim. W 2005 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Na uroczystej mszy został poświęcony także sztandar szkoły ufundowany przez rodziców i nauczycieli. Na dawnym boisku szkoły postawiono pomnik Jana Pawła II sfinansowany przez Zarząd Stowarzyszenia.
+
"W dowód uznania dla osiągnięć Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II i sąsiadującej z nim Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej 01 września 2010 roku zorganizowano w Hartowcu Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2010/2011. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i lokalnych w osobach: Posła Stanisława Żelichowskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego, V-ce Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanty Szulc, przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej Emilii Wojdyły, Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Bogdanowicz-Bartnikowskiej, Starosty Mariana Janickiego i Wójta Gminy Rybno Edmunda Ligmana".
+
 
<br/>
 
<br/>
 
== Cele i zadania ==
 
== Cele i zadania ==
Linia 56: Linia 54:
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
 
<br/>
 
<br/>
http://digooarti.nazwa.pl/hartowiec/gimnazjumhartowiec/index.php[14.10.2014]
+
[http://digooarti.nazwa.pl/hartowiec/gimnazjumhartowiec/index.php gm][14.10.2014]
 
<br/>
 
<br/>
  
 
[[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria: gimnazjum]]<br />
 
[[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria: gimnazjum]]<br />

Wersja z 07:00, 16 paź 2014

Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 2002
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: Hartowiec 40, 13-220 Rybno
Patron: Jan Paweł II


Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Gimnazjum jest mgr Bogusław Łukwiński.

Historia

Gimnazjum w Hartowcu powstało z inicjatywy mieszkańców miejscowości, przede wszystkim rodziców przyszłych uczniów. W celu powołania szkoły założono w 2001 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec, a na pierwszym Walnym Zgromadzeniu wybrano władze (27 marca 2001). Pierwsze próby otwarcia placówki Niepubliczne Gimnazjum w Hartowcu nie powiodły się, bowiem placówka nie otrzymała pozwolenia na działalność w formie wpisu do ewidencji prowadzonej przez Wójta Gminy. W tej sytuacji rodzice zajęli część szkoły i rozpoczęli akcje protestacyjną z nocnymi dyżurami, która trwała do 2002 roku. Do "nielegalnej" szkoły, do której uczęszczało 36 uczniów, przyjeżdżali przedstawiciele różnych urzędów i mediów (TVP).Dzięki nagłośnieniu sprawy, mediacji p. Rubczewskiej, a także po odwołaniu dotychczasowego wójta, nowy wójt Edmund Ligman wydał w 2002 roku pozwolenie na działalność pierwszej niepublicznej placówki oświatowej w powiecie [działdowskidziałdowskim]]. W 2005 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Na uroczystej mszy został poświęcony także sztandar szkoły ufundowany przez rodziców i nauczycieli. Na dawnym boisku szkoły postawiono pomnik Jana Pawła II sfinansowany przez Zarząd Stowarzyszenia. 1 września 2010 roku odbyła się w Hartowcu Wojewódzka Inaugurację Roku Szkolnego 2010/2011". Był to dowód uznania dla osiągnięć Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II i sąsiadującej z nim Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i lokalnych.

Cele i zadania

Gimnazjum realizuje w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej zasady humanizmu, wiary i miłości do Boga i drugiego człowieka, które głosił jej Patron.

Kadra pedagogiczna

 • biologia - mgr Iwona Cybulska
 • chemia - mgr Iwona Cybulska
 • fizyka - mgr Kazimierz Lenckowski
 • geografia - mgr Stanisław Prabucki
 • historia - mgr Witold Fafiński
 • informatyka - mgr Agnieszka Kowalkowska-Różańska
 • j. angielski - mgr Jacek Dąbrowski
 • j. polski - mgr Dorota Brzezińska
 • j. niemiecki - mgr Barbara Hartfelder
 • matematyka - mgr Zenon Laskowski
 • muzyka - mgr Małgorzata Nichczyńska
 • plastyka - mgr Małgorzata Nichczyńska
 • religia - ks. mgr Sławomir Skonieczka
 • technika - mgr Agnieszka Kowalkowska-Różańska
 • wych. do życia w rodzinie - mgr Małgorzata Nichczyńska
 • wych. fizyczne - mgr Grażyna Wiergowska, mgr Karol Rykaczewski
 • zajęcia artystyczne - mgr Dorota Brzezińska, mgr Iwona Łukwińska


Osiągnięcia

Uczniowie Gimnazjum uzyskują znaczące wyniki w nauce i sporcie, a także zajmują wysokie miejsca w różnych konkursach, np. recytatorskim.

Ciekawostki

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu posiada swój hymn: My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom i wciąż pamiętać.

 • My, Jana Pawła uczniowie,słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom i wciąż pamiętać.
 • Ref: Twoje myśli, które drogi wskazują.Twoje słowa, które uczą mądrością.Twoje czyny przepełnione miłością, by na zawsze czyste serce już mieć.
 • Trudno być dobrym człowiekiem, gdy świat pędzi i goni bez celu, dlatego razem przypomnieć warto
 • Ref:Twoje myśli, które drogi wskazują.Twoje słowa, które uczą mądrością.Twoje czyny przepełnione miłością, by na zawsze czyste serce już mieć.

Szkoła organizuje warsztaty dla nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego. We wrześniu 2014 roku zorganizowała gry terenowe "Ino mi się ..., czyli gra o wszystko".

Bibliografia


gm[14.10.2014]