Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 09:10, 8 maj 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje) (Zastępowanie tekstu - "Kategoria: Kościół" na " ")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie

Siedziba Iława
Adres ul. Zielona 1, 14-200 Iława
Data powołania 1997 r.
Wyznanie katolickie
Kościół rzymskokatolicki
Diecezja elbląska
Dekanat Iława-Wschód
Kościół pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
piastowskie.pl


Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Iława-Wschód należącym do diecezji elbląskiej. Erygowana w 1997 r. Siedziba parafii mieści się przy ul. Zielonej 1 w Iławie. Proboszczem jest ks. Zenon Kołodyński.

Działalność parafii

Do parafii należą osiedla Ostródzkie i Piastowskie oraz miejscowość Nowa Wieś. Parafia jest jedną z sześciu parafii w dekanacie oraz jedną z pięciu funkcjonujących w Iławie.

Jej przedstawiciele czynnie włączają się w działalność wspólnoty rzymskokatolickiej. Współpracują z miejscowymi szkołami i przedszkolami, prowadzą spotkania młodzieżowe, schole, grupy różańcowe, grupę samopomocową dla współuzależnionych, a także krąg biblijny. Na terenie parafii działa również zespół Caritas. Organizowane są rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz uroczyste obchody świąt dla całej społeczności Iławy. Życie parafii współtworzą ministranci i lektorzy. Wydawane jest również pismo parafialne "Regnum Christi".

Bibliografia

ilawa.wm.pl [13.04.2014]

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Iławie [13.04.2014]