Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 23: Linia 23:
  
 
== Działalność parafii ==
 
== Działalność parafii ==
Budowę Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w [[Morąg |Morągu]] rozpoczęto w 1998 r. W tym samym roku erygowano Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w [[Morąg |Morągu]].  
+
Budowę Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w [[Morąg |Morągu]] rozpoczęto w 1998 r. W tym samym roku erygowano Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w [[Morąg |Morągu]]. Dzisiaj parafia jest jedną z 3 wspólnot rzymskokatolickich w [[Morąg|Morągu]] oraz jedną z 10 w [[dekanat Morąg|dekanacie Morąg]].
 +
<br/>
 +
W parafii organizowane są pielgrzymki, spotkania młodzieżowe i rodzinne. Prowadzone są rekolekcje oraz Misje Ewangelizacyjne. Przedstawiciele parafii współpracują z miejscowymi szkołami, przedszkolami i placówkami oświatowymi. Czynnie włączają się w życie wspólnoty parafialnej Kościoła rzymskokatolickiego w [[Morąg |Morągu]].  
 
<br/>
 
<br/>
 
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==
 
[http://www.diecezja.elblag.opoka.org.pl Diecezja elbląska]
 
[http://www.diecezja.elblag.opoka.org.pl Diecezja elbląska]

Wersja z 14:29, 13 kwi 2014

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Siedziba Morąg
Adres ul. Wyszyńskiego 10, 14-300 Morąg
Data powołania 1998
Wyznanie katolickie
Kościół rzymskokatolicki
Diecezja elbląska
Dekanat Morąg
Kościół Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej


Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Morąg, należącym do diecezji elbląskiej. Erygowana w 1998. Mieści się przy ul. Wyszyńskiego 10 w Morągu. Proboszczem parafii jest ks. Zbigniew Ciapała.

Działalność parafii

Budowę Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu rozpoczęto w 1998 r. W tym samym roku erygowano Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu. Dzisiaj parafia jest jedną z 3 wspólnot rzymskokatolickich w Morągu oraz jedną z 10 w dekanacie Morąg.
W parafii organizowane są pielgrzymki, spotkania młodzieżowe i rodzinne. Prowadzone są rekolekcje oraz Misje Ewangelizacyjne. Przedstawiciele parafii współpracują z miejscowymi szkołami, przedszkolami i placówkami oświatowymi. Czynnie włączają się w życie wspólnoty parafialnej Kościoła rzymskokatolickiego w Morągu.

Zobacz też

Diecezja elbląska

Bibliografia

Wikipedia, 13.04.2014.