Piotr Sroga

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Piotr Sroga

ks. Piotr SrogaŹródło: www.olsztyn.gosc.pl
ks. Piotr Sroga
Źródło: www.olsztyn.gosc.pl
Data i miejsce urodzenia 28 grudnia 1966 r.
Olsztyn
Zawód duchowny katolicki, proboszcz

Piotr Sroga (ur. 28 grudnia 1966 r. w Olsztynie) – duchowny katolicki, proboszcz parafii pw. bł. Doroty z Mątów w Dorotowie.

Życiorys

Szkoła i wykształcenie

Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Olsztynku. Maturę zdał w 1985 roku. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1991 roku z rąk bpa Edmunda Piszcza. W tym samym roku uzyskał magisterium z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Studia na KUL kontynuował od 1993 roku.

Praca

Po święceniach kapłańskich został wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. W 1999 roku został asystentem na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie prowadził wykłady.
Od 2006 roku jest proboszczem w parafii pw. bł. Doroty z Mątów w Dorotowie. Jest dyrektorem warmińskiej edycji "Gościa Niedzielnego" – "Posłańca Warmińskiego".

Działalność społeczna, kulturalna, naukowa

Był duszpasterzem akademickim (od 2000 r.). Jest asystentem do spraw formacji Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej oraz prezesem Towarzystwa Przyjaciół KUL.

Bibliografia

A. Kopiczko, Duchowieństwo katolickie w Diecezji Warmińskiej w latach 1945–1992, cz. 2, Olsztyn 2007.
gosc.pl