Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych

Logo 2.jpeg
logo Organizacji
Przedmiot działalności: Usługi związane z procesem obsługi projektów inwestycyjnych
Adres: ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

E-mail: post@paiz.gov.pl
Telefon: Tel.: +48 22 334 98 00

Fax: +48 22 334 99 99

Strona internetowa: investinwarmiaandmazury.pl paiz.gov.pl

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych - agencja rządowa świadcząca usługi związane z procesem obsługi projektów inwestycyjnych. Do sieci Regionalnych Centrów Obsługi Inwestora PAIiIZ należy Warmińsko-Mazurskie Centrum Obsługi Inwestora.

Informacje ogólne

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pomaga inwestorom wejść na polski rynek oraz w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości. Zadaniem PAIiIZ jest przeprowadzanie inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu, a także wsparcie firm, które funkcjonują już na polskim rynku. Agencja oferuje szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji oraz pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców. Misją PAIiIZ jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w świecie oraz promocja polskich produktów i usług.

W celu jak najlepszej obsługi inwestorów PAIiIZ stworzyła sieć Regionalnych Centrów Obsługi Inwestora – COI w całej Polsce, które mają na celu poprawienie jakości usług regionów dla inwestorów, a także zapewnienie dostępu do informacji, takich jak najnowsze oferty inwestycyjne i regionalne dane mikroekonomiczne. Wyspecjalizowane biura zatrudniają pracowników przeszkolonych przez PAIiIZ i są finansowane z funduszy lokalnych. Ich zadaniem jest także ułatwianie kontaktów pomiędzy inwestorem a władzami lokalnymi. PAIiIZ działa również jako Krajowy Punkt Kontaktowy OECD.

Zadania organizacji

W ramach PAIiIZ funkcjonuje Warmińsko-Mazurskie Centrum Obsługi Inwestora, które pełni rolę One stop shop, w którym inwestor otrzyma kompleksową obsługę na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Portal www.InvestInWarmiaAndMazury.pl dedykowany jest wszystkim osobom zainteresowanym inwestycjami oraz współpracą gospodarczą na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz przedstawicielom samorządów lokalnych zainteresowanych promocją swoich terenów inwestycyjnych. Wsparcie procesów związanych z międzynarodową współpracą gospodarczą oraz indywidualne usługi doradcze dla przedsiębiorców oferuje działający w strukturach Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie Punkt Kontaktowy Enterprise Europe Network.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Bagatela 12
00-585 Warszawa
Tel. +48 22 334 98 00
Fax +48 22 334 99 99

Plac Gen. Józefa Bema 3
10-516 Olsztyn
e-mail: post@paiz.gov.pl
tel. +48 89 521 12 50
fax +48 89 521 12 60
investinwarmiaandmazury.pl
paiz.gov.pl

Bibliografia

investinwarmiaandmazury.pl [03.03.2015]
paiz.gov.pl [03.03.2015]