Przedsiębiorstwa eksportowe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja zweryfikowana][wersja zweryfikowana]
(Znaczenie dla regionu)
(Znaczenie dla regionu)
Linia 14: Linia 14:
 
1. [[AM JACHT SERVICE|AM YACHT Daniel Margalski]] ([[Ostróda]])<br/>
 
1. [[AM JACHT SERVICE|AM YACHT Daniel Margalski]] ([[Ostróda]])<br/>
 
Holandia
 
Holandia
 
 
2. [[BRW Sofa Sp. z o.o.]] ([[Olsztyn]])<br/>
 
2. [[BRW Sofa Sp. z o.o.]] ([[Olsztyn]])<br/>
 
Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś
 
Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś
 
 
3. [[Budomex Puza Sp. j.]] ([[Gołdap]])<br/>
 
3. [[Budomex Puza Sp. j.]] ([[Gołdap]])<br/>
 
Litwa, Niemcy, Norwegia, Łotwa, Rosja
 
Litwa, Niemcy, Norwegia, Łotwa, Rosja
 
+
4. [[ Delphia Yachts|Delphia Yachts Kot Sp. j.]] ([[Olecko]])<br/>
4. [[Delphia Yachts Kot Sp. j.]] ([[Olecko]])<br/>
+
 
Szwecja, Niemcy, Austria, sieć dilerska w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii, Rosji
 
Szwecja, Niemcy, Austria, sieć dilerska w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii, Rosji
 
 
5. [[Dramiński Elektronika w Rolnictwie]] (Olsztyn)<br/>
 
5. [[Dramiński Elektronika w Rolnictwie]] (Olsztyn)<br/>
 
Urugwaj i inne kraje Ameryki Południowej, Niemcy, Francja, Rosja, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia
 
Urugwaj i inne kraje Ameryki Południowej, Niemcy, Francja, Rosja, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia
 
 
6. [[ERKO Sp. j.]] ([[Jonkowo]])<br/>
 
6. [[ERKO Sp. j.]] ([[Jonkowo]])<br/>
 
Rosja, Słowacja, Ukraina, Białoruś, kraje Unii Europejskiej
 
Rosja, Słowacja, Ukraina, Białoruś, kraje Unii Europejskiej
 
 
7. [[Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o.]] / Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. ([[Elbląg]])<br/>
 
7. [[Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o.]] / Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. ([[Elbląg]])<br/>
 
Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Polska, Słowacja, Ukraina
 
Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Polska, Słowacja, Ukraina
 
 
8. [[Fabryka Opakowań Foliowych ROSSSOPLAST D. i R. Rossochaccy Sp. j.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
8. [[Fabryka Opakowań Foliowych ROSSSOPLAST D. i R. Rossochaccy Sp. j.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja
 
Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja
 
 
9. [[Fabryka SKLEJKA-PISZ S.A.]] ([[Pisz]])<br/>
 
9. [[Fabryka SKLEJKA-PISZ S.A.]] ([[Pisz]])<br/>
 
ponad 25 krajów na świecie, m.in.: Niemcy, Francja
 
ponad 25 krajów na świecie, m.in.: Niemcy, Francja
 
+
10. [["AdamS" H. Pędzich|Firma AdamS H. Pędzich]] ([[Mrągowo]])<br/>
10. [[Firma AdamS H. Pędzich]] ([[Mrągowo]])<br/>
+
 
Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, kraje skandynawskie
 
Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, kraje skandynawskie
 
 
11. [[Firma "Polikarski"]] (Olsztyn)<br/>
 
11. [[Firma "Polikarski"]] (Olsztyn)<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
+
12. [[ Indykpol S.A.| Indykpol S.A.]] (Olsztyn)<br/>
12. [[Indykpol S.A.]] (Olsztyn)<br/>
+
 
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Słowacja, Litwa
 
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Słowacja, Litwa
 
 
13. [[Inter-Widex]] (Mrągowo)<br/>
 
13. [[Inter-Widex]] (Mrągowo)<br/>
 
Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Hong Kong
 
Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Hong Kong
 
 
14. [[ITM Sp. z o. o.]] (Olsztyn)<br/>
 
14. [[ITM Sp. z o. o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Szwecja, Estonia, Litwa, Białoruś, Holandia, Francja
 
Szwecja, Estonia, Litwa, Białoruś, Holandia, Francja
 
 
15. [[KAMET Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
15. [[KAMET Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
Włochy, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria
 
Włochy, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria
 
 
16. [["LACTIMA" Sp. z o.o.]] ([[Morąg]])<br/>
 
16. [["LACTIMA" Sp. z o.o.]] ([[Morąg]])<br/>
 
Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski i Daleki Wschód
 
Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski i Daleki Wschód
 
 
17. [[LIBRO Marek Liberacki]] ([[Lubawa]])<br/>
 
17. [[LIBRO Marek Liberacki]] ([[Lubawa]])<br/>
 
Niemcy
 
Niemcy
 
 
18. [[Luxima S.A.]] ([[Ełk]])<br/>
 
18. [[Luxima S.A.]] ([[Ełk]])<br/>
 
Austria, Niemcy, Ukraina, Czechy, Szwecja, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 
Austria, Niemcy, Ukraina, Czechy, Szwecja, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 
 
19. [[MAJONEZY SPPH]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
19. [[MAJONEZY SPPH]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
USA, Kanada
 
USA, Kanada
 
 
20. [[MAZURSKIE MIODY ZPH Karolina Bogdan Piasecki]] ([[Tomaszkowo]])<br/>
 
20. [[MAZURSKIE MIODY ZPH Karolina Bogdan Piasecki]] ([[Tomaszkowo]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
21. [[Mazurskie Okna]] (Olsztyn)<br/>
 
21. [[Mazurskie Okna]] (Olsztyn)<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
22. [["MEBLE-OKMED" DEMKO Sp. j.]] ([[Braniewo]])<br/>
 
22. [["MEBLE-OKMED" DEMKO Sp. j.]] ([[Braniewo]])<br/>
 
Niemcy, Rumunia, Bułgaria
 
Niemcy, Rumunia, Bułgaria
 
 
23. [[Mellody Yachts Sp. z o.o.]] ([[Ruciane-Nida]])<br/>
 
23. [[Mellody Yachts Sp. z o.o.]] ([[Ruciane-Nida]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
24. [[Nautiner Yachts Sp. z o.o.]] ([[Giżycko]])<br/>
 
24. [[Nautiner Yachts Sp. z o.o.]] ([[Giżycko]])<br/>
 
Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Ukraina
 
Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Ukraina
 
 
25. [[Obram Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
25. [[Obram Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Rosja, Białoruś, Ukraina, Indie, Kanada, Rumunia
 
Rosja, Białoruś, Ukraina, Indie, Kanada, Rumunia
 
 
26. [[OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.]] ([[Olsztynek]])<br/>
 
26. [[OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.]] ([[Olsztynek]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
27. [[Optima Szkło]] ([[Iława]])<br/>
 
27. [[Optima Szkło]] ([[Iława]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
28. [[ORiSTO Sp. z o.o.]] ([[Montowo]])<br/>
 
28. [[ORiSTO Sp. z o.o.]] ([[Montowo]])<br/>
 
Szwecja, Norwegia, Ukraina, Rosja
 
Szwecja, Norwegia, Ukraina, Rosja
 
 
29. [[P.W. "DORYB" PIOTR BASIEWICZ]] ([[Ełk]])<br/>
 
29. [[P.W. "DORYB" PIOTR BASIEWICZ]] ([[Ełk]])<br/>
 
Niemcy, Dania, Holandia, Austria, Francja, Litwa, Łotwa, Estonia
 
Niemcy, Dania, Holandia, Austria, Francja, Litwa, Łotwa, Estonia
 
 
30. [[PABEMIA Sp. z o.o.]] ([[Czerwony Dwór]])<br/>
 
30. [[PABEMIA Sp. z o.o.]] ([[Czerwony Dwór]])<br/>
 
Holandia, Niemcy, Łotwa, Hiszpania
 
Holandia, Niemcy, Łotwa, Hiszpania
 
 
31. [[PATERS Zakład Produkcji Skórzanej]] (Elbląg)<br/>
 
31. [[PATERS Zakład Produkcji Skórzanej]] (Elbląg)<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
32. [[Peak Packaging Poland Sp. z o.o.]] ([[Bartoszyce]])<br/>
 
32. [[Peak Packaging Poland Sp. z o.o.]] ([[Bartoszyce]])<br/>
 
Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy, Hiszpania, Tajlandia, Szwajcaria, Węgry
 
Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy, Hiszpania, Tajlandia, Szwajcaria, Węgry
 
 
33. [[PHGT "Pod Omegą" Stanisław Kasprzak Sp. j.]] ([[Iława]])
 
33. [[PHGT "Pod Omegą" Stanisław Kasprzak Sp. j.]] ([[Iława]])
 
 
34. [[PHU EKO-AGROTECH Zbigniew Michałowski]] ([[Węgorzewo]])<br/>
 
34. [[PHU EKO-AGROTECH Zbigniew Michałowski]] ([[Węgorzewo]])<br/>
 
Słowacja
 
Słowacja
 
 
35. [[Pol-Foods Sp. z o.o.]] ([[Grajewo]])<br/>
 
35. [[Pol-Foods Sp. z o.o.]] ([[Grajewo]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej, Kraje Nadbałtyckie, Kaliningrad, Ukraina, RPA
 
kraje Unii Europejskiej, Kraje Nadbałtyckie, Kaliningrad, Ukraina, RPA
 
 
36. [[PPH Kostrzewa Sp. j.]] (Giżycko)<br/>
 
36. [[PPH Kostrzewa Sp. j.]] (Giżycko)<br/>
 
Litwa, Ukraina, Łotwa
 
Litwa, Ukraina, Łotwa
 
 
37. [[PPHU "Rolmax" Sp. z o.o.]] ([[Susz]])<br/>
 
37. [[PPHU "Rolmax" Sp. z o.o.]] ([[Susz]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
38. [[Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski]] ([[Lubawa]])<br/>
 
38. [[Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski]] ([[Lubawa]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
 
39. [[Szkło Sp. z o.o.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
39. [[Szkło Sp. z o.o.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
Niemcy, Rosja, Dania, Austria, Litwa, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria
 
Niemcy, Rosja, Dania, Austria, Litwa, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria
 
+
40. [[Szynaka Meble sp. z o.o.|SZYNAKA-MEBLE Sp. z o.o.]] (Lubawa)<br/>
40. [[SZYNAKA-MEBLE Sp. z o.o.]] (Lubawa)<br/>
+
 
Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Szwecja, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Ukraina, Holandia, Finlandia
 
Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Szwecja, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Ukraina, Holandia, Finlandia
 
 
41. [[Tahami Fish Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
41. [[Tahami Fish Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Węgry, Rumunia, Finlandia, Kanada, USA, Litwa
 
Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Węgry, Rumunia, Finlandia, Kanada, USA, Litwa
 
 
42. [[Tewes-Bis Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
42. [[Tewes-Bis Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Estonia, Rosja, Niemcy, Azja, Ameryce Środkowa i Południowa
 
Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Estonia, Rosja, Niemcy, Azja, Ameryce Środkowa i Południowa
 
 
43. [[Total Pack Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
43. [[Total Pack Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Łotwa, Estonia, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Włochy
 
Łotwa, Estonia, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Włochy
 
 
44. [[Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A.]] (Olsztynek)<br/>
 
44. [[Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A.]] (Olsztynek)<br/>
 
Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód
 
Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód
 
 
45. [[UNICORN Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
45. [[UNICORN Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Rosja, Litwa
 
Rosja, Litwa
 
 
46. [[WARMIA S.A.]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
46. [[WARMIA S.A.]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
Niemcy, Litwa, Łotwa, Słowacja
 
Niemcy, Litwa, Łotwa, Słowacja
 
 
47. [["WIEJAK" Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
47. [["WIEJAK" Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
Rosja, Niemcy, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Grecja, Irlandia, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Litwa
 
Rosja, Niemcy, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Grecja, Irlandia, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Litwa
 
 
48. [[Zakład poligraficzny "Spręcograf" s.c. Jacek Wachowski, Maciej Wachowski]] ([[Spręcowo]])<br/>
 
48. [[Zakład poligraficzny "Spręcograf" s.c. Jacek Wachowski, Maciej Wachowski]] ([[Spręcowo]])<br/>
 
Niemcy, Obwód Kaliningradzki
 
Niemcy, Obwód Kaliningradzki
 
 
49. [[Zakład Produkcji Obuwia "Vi-GGa-Mi" Grzegorz Garbacz]] ([[Działdowo]])<br/>
 
49. [[Zakład Produkcji Obuwia "Vi-GGa-Mi" Grzegorz Garbacz]] ([[Działdowo]])<br/>
 
Szwajcaria (Bata)
 
Szwajcaria (Bata)
 
 
50. [[Zakład Urządzeń Technicznych "UNIMASZ" Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
50. [[Zakład Urządzeń Technicznych "UNIMASZ" Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Serbia, Litwa, Łotwa
 
Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Serbia, Litwa, Łotwa
 
 
51. [[Zakłady cukiernicze JUTRZENKA – Dobre Miasto Sp. z o.o.]] ([[Dobre Miasto]])<br/>
 
51. [[Zakłady cukiernicze JUTRZENKA – Dobre Miasto Sp. z o.o.]] ([[Dobre Miasto]])<br/>
 
Niemcy, Kanada, Arabia Saudyjska, Węgry, Francja
 
Niemcy, Kanada, Arabia Saudyjska, Węgry, Francja
 
 
 
<br/>
 
<br/>
  

Wersja z 16:52, 21 mar 2015

Przedsiębiorstwa eksportowe2.jpg
Przedsiębiorstwa eksportowe.jpg

Przedsiębiorstwa eksportowe – przedsiębiorstwa prowadzące działalność eksportową.

Ogólna charakterystyka

Zob. oferta eksportowa województwa warmińsko-mazurskiego

Znaczenie dla regionu

W województwie warmińsko-mazurskim działalność eksportową prowadzi 51 przedsiębiorstw:

1. AM YACHT Daniel Margalski (Ostróda)
Holandia 2. BRW Sofa Sp. z o.o. (Olsztyn)
Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś 3. Budomex Puza Sp. j. (Gołdap)
Litwa, Niemcy, Norwegia, Łotwa, Rosja 4. Delphia Yachts Kot Sp. j. (Olecko)
Szwecja, Niemcy, Austria, sieć dilerska w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii, Rosji 5. Dramiński Elektronika w Rolnictwie (Olsztyn)
Urugwaj i inne kraje Ameryki Południowej, Niemcy, Francja, Rosja, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia 6. ERKO Sp. j. (Jonkowo)
Rosja, Słowacja, Ukraina, Białoruś, kraje Unii Europejskiej 7. Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o. / Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. (Elbląg)
Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Polska, Słowacja, Ukraina 8. Fabryka Opakowań Foliowych ROSSSOPLAST D. i R. Rossochaccy Sp. j. (Lidzbark Warmiński)
Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja 9. Fabryka SKLEJKA-PISZ S.A. (Pisz)
ponad 25 krajów na świecie, m.in.: Niemcy, Francja 10. Firma AdamS H. Pędzich (Mrągowo)
Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, kraje skandynawskie 11. Firma "Polikarski" (Olsztyn)
kraje Unii Europejskiej 12. Indykpol S.A. (Olsztyn)
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Słowacja, Litwa 13. Inter-Widex (Mrągowo)
Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Hong Kong 14. ITM Sp. z o. o. (Olsztyn)
Szwecja, Estonia, Litwa, Białoruś, Holandia, Francja 15. KAMET Sp. z o.o. (Nidzica)
Włochy, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria 16. "LACTIMA" Sp. z o.o. (Morąg)
Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski i Daleki Wschód 17. LIBRO Marek Liberacki (Lubawa)
Niemcy 18. Luxima S.A. (Ełk)
Austria, Niemcy, Ukraina, Czechy, Szwecja, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie 19. MAJONEZY SPPH (Kętrzyn)
USA, Kanada 20. MAZURSKIE MIODY ZPH Karolina Bogdan Piasecki (Tomaszkowo)
kraje Unii Europejskiej 21. Mazurskie Okna (Olsztyn)
kraje Unii Europejskiej 22. "MEBLE-OKMED" DEMKO Sp. j. (Braniewo)
Niemcy, Rumunia, Bułgaria 23. Mellody Yachts Sp. z o.o. (Ruciane-Nida)
kraje Unii Europejskiej 24. Nautiner Yachts Sp. z o.o. (Giżycko)
Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Ukraina 25. Obram Sp. z o.o. (Olsztyn)
Rosja, Białoruś, Ukraina, Indie, Kanada, Rumunia 26. OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. (Olsztynek)
kraje Unii Europejskiej 27. Optima Szkło (Iława)
kraje Unii Europejskiej 28. ORiSTO Sp. z o.o. (Montowo)
Szwecja, Norwegia, Ukraina, Rosja 29. P.W. "DORYB" PIOTR BASIEWICZ (Ełk)
Niemcy, Dania, Holandia, Austria, Francja, Litwa, Łotwa, Estonia 30. PABEMIA Sp. z o.o. (Czerwony Dwór)
Holandia, Niemcy, Łotwa, Hiszpania 31. PATERS Zakład Produkcji Skórzanej (Elbląg)
kraje Unii Europejskiej 32. Peak Packaging Poland Sp. z o.o. (Bartoszyce)
Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy, Hiszpania, Tajlandia, Szwajcaria, Węgry 33. PHGT "Pod Omegą" Stanisław Kasprzak Sp. j. (Iława) 34. PHU EKO-AGROTECH Zbigniew Michałowski (Węgorzewo)
Słowacja 35. Pol-Foods Sp. z o.o. (Grajewo)
kraje Unii Europejskiej, Kraje Nadbałtyckie, Kaliningrad, Ukraina, RPA 36. PPH Kostrzewa Sp. j. (Giżycko)
Litwa, Ukraina, Łotwa 37. PPHU "Rolmax" Sp. z o.o. (Susz)
kraje Unii Europejskiej 38. Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski (Lubawa)
kraje Unii Europejskiej 39. Szkło Sp. z o.o. (Lidzbark Warmiński)
Niemcy, Rosja, Dania, Austria, Litwa, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria 40. SZYNAKA-MEBLE Sp. z o.o. (Lubawa)
Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Szwecja, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Ukraina, Holandia, Finlandia 41. Tahami Fish Sp. z o.o. (Olsztyn)
Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Węgry, Rumunia, Finlandia, Kanada, USA, Litwa 42. Tewes-Bis Sp. z o.o. (Olsztyn)
Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Estonia, Rosja, Niemcy, Azja, Ameryce Środkowa i Południowa 43. Total Pack Sp. z o.o. (Olsztyn)
Łotwa, Estonia, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Włochy 44. Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A. (Olsztynek)
Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód 45. UNICORN Sp. z o.o. (Olsztyn)
Rosja, Litwa 46. WARMIA S.A. (Kętrzyn)
Niemcy, Litwa, Łotwa, Słowacja 47. "WIEJAK" Sp. z o.o. (Nidzica)
Rosja, Niemcy, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Grecja, Irlandia, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Litwa 48. Zakład poligraficzny "Spręcograf" s.c. Jacek Wachowski, Maciej Wachowski (Spręcowo)
Niemcy, Obwód Kaliningradzki 49. Zakład Produkcji Obuwia "Vi-GGa-Mi" Grzegorz Garbacz (Działdowo)
Szwajcaria (Bata) 50. Zakład Urządzeń Technicznych "UNIMASZ" Sp. z o.o. (Olsztyn)
Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Serbia, Litwa, Łotwa 51. Zakłady cukiernicze JUTRZENKA – Dobre Miasto Sp. z o.o. (Dobre Miasto)
Niemcy, Kanada, Arabia Saudyjska, Węgry, Francja

Bibliografia

Możliwości eksportowe województwa warmińsko-mazurskiego, [katalogi eksportowe z lat 2009, 2010, 2011, 2012], Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie.