Szkoła Podstawowa Specjalna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 20:28, 18 mar 2015 autorstwa Marcin Kapłon (dyskusja | edycje) (Zastępowanie tekstu - "Kategoria: Szkoły specjalne" na "Kategoria: Szkolnictwo specjalne")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkoła Podstawowa Specjalna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy

Data założenia: 1991 r.
Poziom szkoły: podstawowy
Podtyp szkoły: szkoła podstawowa specjalna
Adres: ul. Wyborska 12, 13-100 Nidzica

Szkoła Podstawowa Specjalna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim, w Nidzicy. Szkoła wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, którego dyrektorem jest Bożena Breńska.

Działalność Szkoły

Szkoła Podstawowa Specjalna przeznaczona jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W placówce zajęcia odbywają się w oddziałach klasowych. Do każdej grupy, w której skład wchodzą uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, z autyzmem oraz uczniowie ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, uczęszczający do klas I – IV szkoły podstawowej specjalnej, zatrudnia się pomoc wychowawczą.

W 2011 r. utworzono Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Klub działa przy kole "Uczeń bezpieczny w ruchu drogowym". Członkami Klubu są uczniowie z klas IV -V- VI, którzy są chętni i gotowi do dawania dobrego przykładu innym z dziedziny bezpieczeństwa na drodze, przerwach w szkole oraz wszędzie tam gdzie każdy człowiek powinien czuć się bezpiecznie.

Kadra pedagogiczna

Wychowawcy klas:

  • Maria Burska - I i II
  • Małgorzata Górna - VI
  • Katarzyna Matalińska - IV i V
  • Dorota Szczepkowska - II i III

Bibliografia

SOSW Nidzica [05.11.2014]
szkolnictwo.pl [05.11.2014]