Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kandytach: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 10: Linia 10:
 
}}
 
}}
  
''' Hasło_do_definicji ''' – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w KandytachPlacówka oświatowa działająca w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmńsko-mazurskim]]. Dyrektorem Szkoły jest mgr Halina Czerniewska<br/>
+
''' Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kandytach ''' – Placówka oświatowa działająca w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmńsko-mazurskim]]. Dyrektorem Szkoły jest mgr [[Halina Czerniewska]]<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Szkoła Podstawowa w Kandytach powstała w  1946 roku w zniszczonym budynku. W jego odbudowę włączyli się wszyscy mieszkańcy wsi. Jej celem było nauczanie i wychowanie, a także asymilacja ludności napływowej. to niełatwe zadanie miał realizować jej pierwszy kierownik Józef Gierdys. Z każdym rokiem szkolnym wzrastała też liczba uczniów i nauczycieli.
+
Szkoła Podstawowa w [[Kandyty|Kandytach]] powstała w  1946 roku w zniszczonym w czasie wojny budynku. W jego odbudowę włączyli się wszyscy mieszkańcy wsi. Szkoła miała za zadanie nie tylko nauczać i wychowywać, ale także asymilować ludność napływową. To niełatwe zadanie realizował jej pierwszy kierownik [[Józef Gierdys]]. Z każdym rokiem szkolnym wzrastała też liczba uczniów i nauczycieli. Początkowo szkoła składała się z czterech oddziałów, w 1947 roku z 7 oddziałów, zaś w 1966 była już szkołą 8-oddziałową.  
Początkowo szkoła składała się z czterech oddziałów, w 1947 roku z 7 oddziałów, zaś była szkołą 7-oddziałową, zaś w 1966 była już szkołą 8-oddzaiłową. Budynek nowej szkoły powstał w 1976 roku. W tym też roku powstaje Zbiorcza Szkoła Gminna z punktami filialnymi.Likwidacja placówek filialnych nastąpiła w 1996 roku. W tym też roku szkoła otrzymała imię Janusza Korczaka, a także sztandar.
+
W 1976 roku w nowym budynku otworzono Zbiorczą Szkołę Gminną z punktami filialnymi, których likwidacja nastąpiła w 1996 roku. Szkoła otrzymała imię Janusza Korczaka, a także sztandar.
Aktualnie Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka i Gimnazjum im. Wspólnoty Europejskiej wchodzą w skład Zespołu Szkół w Kandytach, którym kieruje mgr Halina Czerniewska, zaś jej zastępcą jest mgr Urszula Łojewska.  
+
Aktualnie Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka i Gimnazjum im. Wspólnoty Europejskiej wchodzą w skład Zespołu Szkół w [[Kandyty|Kandytach]], którym kieruje mgr [[Halina Czerniewska]], zaś jej zastępcą jest mgr [[Urszula Łojewska]].  
 
== Kadra pedagogiczna ==
 
== Kadra pedagogiczna ==
 
*edukacja wczesnoszkolna - mgr Teresa Worobiec, mgr Jadwiga Sadlak,mgr Bożena Zawada, mgr Anna Pytlasińska  
 
*edukacja wczesnoszkolna - mgr Teresa Worobiec, mgr Jadwiga Sadlak,mgr Bożena Zawada, mgr Anna Pytlasińska  
Linia 36: Linia 36:
 
<br/>
 
<br/>
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==
W szkole mieści się także przedszkole, które realizuje różne projekty np. "W Zaczarowanej Krainie Ziemniaka Felka".
+
W Szkole Podstawowej im. Janusz Korczaka mieści się także przedszkole, które realizuje różne projekty, na przykład "W Zaczarowanej Krainie Ziemniaka Felka".
 
<br/>
 
<br/>
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
 
<br/>
 
<br/>
http://zskandyty.pl/1sp/podstrony/szkola.html[09.10.2014]
+
[http://zskandyty.pl/1sp/podstrony/szkola.html SP][09.10.2014]
 
<br/>
 
<br/>
  
 
[[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria:szkoła podstawowa]]<br />
 
[[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria:szkoła podstawowa]]<br />

Wersja z 07:12, 16 paź 2014

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kandytach

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1946
Poziom szkoły: poziom podstawowy
Podtyp szkoły: szkoła podstawowa
Adres: Kandyty 77, 11-220 Górowo Iławeckie
Patron: Janusz Korczak


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kandytach – Placówka oświatowa działająca w województwie warmńsko-mazurskim. Dyrektorem Szkoły jest mgr Halina Czerniewska

Historia

Szkoła Podstawowa w Kandytach powstała w 1946 roku w zniszczonym w czasie wojny budynku. W jego odbudowę włączyli się wszyscy mieszkańcy wsi. Szkoła miała za zadanie nie tylko nauczać i wychowywać, ale także asymilować ludność napływową. To niełatwe zadanie realizował jej pierwszy kierownik Józef Gierdys. Z każdym rokiem szkolnym wzrastała też liczba uczniów i nauczycieli. Początkowo szkoła składała się z czterech oddziałów, w 1947 roku z 7 oddziałów, zaś w 1966 była już szkołą 8-oddziałową. W 1976 roku w nowym budynku otworzono Zbiorczą Szkołę Gminną z punktami filialnymi, których likwidacja nastąpiła w 1996 roku. Szkoła otrzymała imię Janusza Korczaka, a także sztandar. Aktualnie Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka i Gimnazjum im. Wspólnoty Europejskiej wchodzą w skład Zespołu Szkół w Kandytach, którym kieruje mgr Halina Czerniewska, zaś jej zastępcą jest mgr Urszula Łojewska.

Kadra pedagogiczna

 • edukacja wczesnoszkolna - mgr Teresa Worobiec, mgr Jadwiga Sadlak,mgr Bożena Zawada, mgr Anna Pytlasińska
 • geografia - mgr Krystyna Necio
 • historia - mgr Krystyna Necio
 • język angielski - mgr Anna Rohuń – Malinowska
 • język polski - mgr Anna Czaus
 • język niemiecki - mgr Krystyna Necio
 • język ukraiński - mgr Nadija Ortyńska
 • matematyka - mgr Grzegorz Stępniak
 • muzyka - mgr Jarosław Kuchar
 • plastyka - mgr Jarosław Kuchar
 • przyroda - mgr Dorota Kinal
 • religia grekokatolicka - mgr Nadija Ortyńska
 • religia rzymskokatolicka - mgr Łucja Tymczyna
 • wychowanie przedszkolne - mgr Sylwia Jakimiec,mgr Alina Rasińska,mgr Barbara Winiarska,mgr Teresa Jurgielewicz, Katarzyna Markowicz, Justyna Kinal:
 • wychowanie fizyczne - mgr Tomasz Suduł


Osiągnięcia

Uczniowie szkoły mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami w nauce i sporcie.

Ciekawostki

W Szkole Podstawowej im. Janusz Korczaka mieści się także przedszkole, które realizuje różne projekty, na przykład "W Zaczarowanej Krainie Ziemniaka Felka".

Bibliografia


SP[09.10.2014]