Szkoła Podstawowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 20:34, 18 mar 2015 autorstwa Marcin Kapłon (dyskusja | edycje) (Zastępowanie tekstu - "Kategoria: Szkoły specjalne" na "Kategoria: Szkolnictwo specjalne")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkoła Podstawowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie

Data założenia: 1983 r.
Poziom szkoły: podstawowy
Podtyp szkoły: szkoła specjalna
Adres: ul. Moniuszki 22E, 14-500 Braniewo

Szkoła Podstawowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim, w Braniewie. Szkoła wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie. Dyrektorem Ośrodka jest Dorota Wiśniewska.

Działalność

Szkoła Podstawowa przeznaczona jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz ze sprzężeniami.

Kształcenie dzieci z niepełnosprawnością w stopniu lekkim podzielone jest na dwa etapy:

  • kształcenie zintegrowane (kl. I-III)
  • kształcenie przedmiotowe (kl. IV-VI)

Nauka w szkole przeznaczonej dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim kończy się sprawdzianem organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Proces edukacyjny dzieci z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym odbywa się w zespołach terapeutycznych. Zespoły działają w oparciu podstawę programową i Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne opracowane przez specjalistów na podstawie diagnozy i oceny aktualnego funkcjonowania psychofizycznego dziecka.

Bibliografia

SOSW Braniewo [14.11.2014]
szkolnictwo.pl [14.11.2014]