Szlak pieszy – spacerowy Olsztyn – Jakubowo

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 14:00, 17 mar 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje) (Konrad przeniósł stronę Niebieski szlak pieszy – spacerowy Olsztyn – Jakubowo do Szlak pieszy – spacerowy Olsztyn – Jakubowo)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Niebieski szlak pieszy – spacerowy Olsztyn – Jakubowo

Dane szlaku
Państwo Polska
Województwo województwo warmińsko-mazurskie
Początek Olsztyn
Koniec Olsztyn/Jakubowo
Numer WM-2022-n
Kolor znakowania niebieski Niebieski.gif
Długość 4 km
Typ szlak pieszy
Administrator Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK

Niebieski szlak pieszy – spacerowy Olsztyn – Jakubowo – piesza trasa wycieczkowa z Olsztyna do Jakubowa oznaczona specjalnymi symbolami wyznaczającymi jej przebieg i ułatwiającymi odnalezienie właściwej drogi. Oznaczanie szlaku jest zgodne z przyjętymi w Polsce normami i widnieje w postaci trzech przylegających do siebie poziomych pasków umieszczanych na drzewach, murach, skałach itp. Dwa zewnętrzne paski są barwy białej, natomiast środkowy jest wypełniony niebieską farbą.

Trasa

Olsztyn (ul. Bałtycka) – Jezioro Długie Las Miejski – most Smętka – Olsztyn/Jakubowo.

Opis

Szlak spacerowy jest w całości położony w granicach miasta Olsztyna. Ze względu na swą niewielką długość cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Swój początek ma przy ulicy Bałtyckiej, nieopodal Jeziora Długiego. Następnie prowadzi wzdłuż jego brzegu w kierunku Lasu Miejskiego. Na teren leśny wchodzi w pobliżu drewnianego mostu spinającego brzegi jeziora. Dalej szlak dochodzi do mostu Smętka nad Łyną. Okołu 400 m od mostu położona jest indiańska wioska będąca miejscem zabaw dla dzieci. Ze znajdującego się w niej pomostu widokowego roztacza się widok na przełom rzeki. Niebieski szlak prowadzi do Jakubowa.

Bibliografia

jezioro.com.pl [20.04.2014]
szlaki.mazury.pl [20.04.2014]