Tadeusz Dymerski

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tadeusz Dymerski

Źródło: www.powiat.szczytno.pl
Źródło: www.powiat.szczytno.pl
Imię i nazwisko Tadeusz Dymerski
Data i miejsce urodzenia 18 lipca 1950 r. w Szczytnie
Dyscyplina judo
Największy sukces wychowawca medalistów Mistrzostw Polski

Tadeusz Dymerski (ur. 18 lipca 1950 r. w Szczytnie) – długoletni trener judo, wychowawca znakomitych zawodników, ciągle czynny sportowo.

Działalność sportowa i trenerska

Karierę rozpoczął w 1963 r. w KS Podchorążak Szczytno. W 2013 roku minęło 50 lat od tego wydarzenia i ciągle jest aktywnym uczestnikiem życia sportowego, występując w dwóch rolach: zawodnika i trenera judo.

Pracował w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 1969 r. uczestniczył jako zadownik w ogólnopolskiej spartakiadzie młodzieży we Wrocławiu, w 1972 roku zajął pierwsze miejsce w otwartych mistrzostwach Warszawy. W 1975 roku zdobył złoty medal (w drużynie) i brązowy (indywidualnie) w akademickich mistrzostwach Polski (bronił wówczas barw AZS Gdańsk). Później brał regularnie udział w mistrzostwach Polski Policji, mistrzostwach Polski, Europy i świata Masters. Był medalistą tych mistrzostw.

Jako trener wychował całą plejadę znakomitych zawodników. Jego podopieczni wywalczyli około 50 medali w mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz setki medali w zawodach resortowych policji. Najbardziej znani wychowankowie Dymerskiego to: Radosław Laskowski, Waldemar Bączek, Krzysztof Woźniak, Michał Dymerski, Krzysztof Lejmanowicz, Dorota Kondraciuk, Monika Kowalska, Joanna Majdan, Bogusława Olechnowicz.

Nagrody i odznaczenia

Został odznaczony:

  • Złotym Medalem za Długoletnia Służbę
  • Złotą Odznaką Honorową "Zasłużony dla Warmii i Mazur"
  • Medalem Polskiego Związku Judo "Za zasługi dla polskiego judo"
  • Srebrną odznaką "Za zasługi dla Sportu"

Galeria zdjęć

Bibliografia

Na podstawie ankiety Muzeum Sportu w Olsztynie.
mojemazury.pl [13.12.2014]
gazeta.policja.pl [13.12.2014]
olsztyn.wm.pl [13.12.2014]
tygodnikszczytno.pl [13.12.2014]
wspol.edu.pll [13.12.2014]