Wenanty Rotkiewicz

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 12:02, 20 maj 2015 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wenanty Rotkiewicz

Imię i nazwisko Wenanty Rotkiewicz
Data i miejsce urodzenia 1937 r. w Jawoszychach
Data śmierci zmarł w 1994
Dyscyplina siatkówka
Największy sukces tytuły mistrza kraju z AZS Olsztyn

Wenanty Rotkiewicz (ur. 1937 r. w Jawoszychach, zm. w 1994 r.) – pracownik naukowy ART w Olsztynie, wieloletni działacz sportowy w AZS Olsztyn, kierownik drużyny siatkarzy, przewodniczący sekcji siatkówki zespołu z Kortowa.

Działalność sportowa, społeczna i naukowa

Był profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie technologii żywienia, pierwszym dyrektorem Instytutu Żywienia Człowieka uczelni w Kortowie.

Jest wielce zasłużony dla olsztyńskiej siatkówki. Do AZS Olsztyn wstąpił w 1959 roku. Najpierw był kierownikiem drużyny AZS Olsztyn, później przewodniczącym sekcji siatkówki w okresie największych sukcesów zespołu z Kortowa. Za jego kadencji AZS Olsztyn w 1973 roku po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrza Polski, a później powtórzył to osiągnięcie w 1976 r. i 1978 r.

Był przewodniczącym Rady Siatkówki olsztyńskiego Akademickiego Związku Sportowego, członkiem Zarządu Głównego AZS, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Za jego sprawą do Kortowa trafiali najbardziej utalentowani juniorzy, którzy rozpoczynali studia na ART i kontynuowali karierę sportową.

Bibliografia

archiwum.wyborcza.pl [10.12.2014]