Zespół Oświatowy w Mikołajkach

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 12:53, 14 mar 2015 autorstwa Arom (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zespół Oświatowy w Mikołajkach

Budynek placówki, źródło: www.szkolnictwo.pl
Budynek placówki, źródło: www.szkolnictwo.pl
Data założenia: 2004 r.
Poziom szkoły: przedszkolny, podstawowy, ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum
Adres: ul. Papieża Jana Pawła II 7, 11-730 Mikołajki

Zespół Oświatowy w Mikołajkach – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie funkcję dyrektora pełni Bożena Krupińska.

Historia

Zespół Oświatowy w Mikołajkach powstał w 2004 r. Podstawą stały się funkcjonujące już wcześniej placówki oświatowe. Były nimi: powstała jako pierwsza, szkoła podstawowa (1945 r.) oraz gimnazjum, funkcjonujące w Mikołajkach od 1999 r., a także Przedszkole Samorządowe Promyczek.

Działalność

W skład Zespołu Oświaty wchodzą:

Dzieci i młodzież z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach odbywają część zajęć na pływalni w Hotelu Amax w Mikołajkach. Ich celem jest stymulowanie i wspomaganie korekcji wad postawy i harmonijnego rozwoju oraz dbałości o zdrowie własne i innych, a także: wytworzenie w uczniach nawyków prawidłowej postawy ciała przez trójtorowe działanie korekcyjno-kompensacyjne (szkoła, dom, zajęcia pozaszkolne); kształtowanie wszechstronnego rozwoju organizmu dziecka przez zastosowanie właściwych elementów ćwiczeń pływackich i indywidualizowanie ich w zależności od występującego rodzaju wady; zrozumienie przez ucznia celowości podejmowanych ćwiczeń korekcyjnych w wodzie; wdrażanie do odpowiedzialności i samodzielności w dbałości o własne zdrowie oraz bezpieczeństwo swoje i kolegów podczas zajęć na pływalni; zachęcenie do doskonalenia poznanych elementów technik pływackich.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie korzystają z kompleksu obiektów przy ulicy Papieża Jana Pawła II nr 7. W jego skład wchodzą hala sportowa oraz boiska "Orlik". Natomiast sale dydaktyczne szkół mieszczą się w oddzielnych budynkach.

Cele i zadania

Placówka realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych oraz programie wychowawczym i programie profilaktyki szkolnej.

Osiągnięcia

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uzyskują wysokie noty w konkurencjach sportowych. Szczególnie w Zespole rozwijają się następujące dyscypliny sportowe: żeglarstwo, piłka ręczna, tenis, lekkoatletyka.

Bibliografia

Zespół Oświatowy w Mikołajkach[27.11.2014]
szkolnictwo.pl[27.11.2014]