Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 11: Linia 11:
 
}}
 
}}
  
''' Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr [[Eliza Szwed]]<br/>
+
''' Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr [[Eliza Szwed]].<br/>
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Szkoła w Wydminach istnieje od roku 1946, ale tak naprawdę jej otwarcie nastąpiło 13 listopada 1945 r. Była to pierwsza szkoła utworzona w tym regionie po wojnie. Zgłosiło się do niej 21 dzieci. Zorganizowano cztery klasy Szkoły Powszechnej.
+
Szkoła w [[Wydminach]] powstała w listopadzie 1945 roku. Utworzono cztery klasy, w których pobierało naukę 21 uczniów. Zorganizowano cztery klasy Szkoły Powszechnej.
 
W roku 1946 utworzono klasę piątą.  
 
W roku 1946 utworzono klasę piątą.  
 
Pierwszymi nauczycielami byli: Łyszczyński Michał i Łyszczyńska Rozalia.  
 
Pierwszymi nauczycielami byli: Łyszczyński Michał i Łyszczyńska Rozalia.  

Wersja z 21:39, 28 paź 2014

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 1999
Poziom szkoły: ...Wymagane...
Podtyp szkoły: ... Opcjonalne ...........
Profil: ... Opcjonalne ...........
Adres: 11 - 510 Wydminy ul. Grunwaldzka 94
Patron: ...Opcjonalne...


Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr Eliza Szwed.

Historia

Szkoła w Wydminach powstała w listopadzie 1945 roku. Utworzono cztery klasy, w których pobierało naukę 21 uczniów. Zorganizowano cztery klasy Szkoły Powszechnej. W roku 1946 utworzono klasę piątą. Pierwszymi nauczycielami byli: Łyszczyński Michał i Łyszczyńska Rozalia. W latach 1949 - 1982 dyrektorem szkoły był Wacław Zawierta.

20 marca 1991 r. uchwałą Rady Gminy Wydminy, na bazie dotychczasowej Szkoły Podstawowej utworzono Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. W skład ZSO weszła Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego i Samorządowe Liceum Ogólnokształcące. Od września 1999 r., po wprowadzeniu reformy szkolnej, w skład ZSO Wydminy wchodzi Gimnazjum. Mieści się ono w tym samym budynku co Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa.

Cele i zadania

...

Kadra pedagogiczna

...

Osiągnięcia

...

Absolwenci

...

Ciekawostki

...

Bibliografia


Gm[28.10.2014]
Zespół Szkół