Zespół Szkół w Lelkowie: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
(→Bibliografia) |
|||
Linia 9: | Linia 9: | ||
}} | }} | ||
− | ''' | + | ''' Zespół Szkół w Lelkowie ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|województwie warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem placówki jest mgr [[Iwona Chojecka]].<br/> |
== Historia == | == Historia == | ||
− | Zespół Szkół w Lelkowie powstał w 1999 roku z połączenia Szkoły Podstawowej w Głębocku, Szkoły Podstawowej w Lelkowie oraz Gimnazjum. Publiczna Szkoła Publiczna w Szczepkowie (późniejsze Lelkowo)została założona w 1946 roku. W pierwszym roku nauki uczęszczało do niej 12 uczniów. Przełomowym dla komfortu pracy i nauki w tej szkole był rok 1957. Wówczas szkołę zelektryfikowano, a następnie podłączono do sieci centralnego ogrzewania. Stopniowo zwiększała się również liczba uczniów i nauczycieli. Na przykład w roku szkolnym 1959/1960 pracowało 6 nauczycieli uczących 182 uczniów. W 1993 roku uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli naukę w nowym budynku, a od 1997 roku mogli odbywać zajęcia z wychowania fizycznego w nowej sali gimnastycznej. Powstał także nowy budynek Gimnazjum (2003), któremu nadano imię Orła Białego. Obecnie Zespół Szkół posiada dwa budynki, budynek Szkoły Podstawowej i budynek Gimnazjum, a wszystkim kieruje dyrektor mgr Iwona Chojecka. | + | Zespół Szkół w Lelkowie powstał w 1999 roku z połączenia Szkoły Podstawowej w [[Głębock|Głębocku]], Szkoły Podstawowej w [[Lelkowo|Lelkowie]] oraz Gimnazjum. Publiczna Szkoła Publiczna w {[Szczepkowo|Szczepkowie]] (późniejsze Lelkowo)została założona w 1946 roku. W pierwszym roku nauki uczęszczało do niej 12 uczniów. Przełomowym dla komfortu pracy i nauki w tej szkole był rok 1957. Wówczas szkołę zelektryfikowano, a następnie podłączono do sieci centralnego ogrzewania. Stopniowo zwiększała się również liczba uczniów i nauczycieli. Na przykład w roku szkolnym 1959/1960 pracowało 6 nauczycieli uczących 182 uczniów. W 1993 roku uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli naukę w nowym budynku, a od 1997 roku mogli odbywać zajęcia z wychowania fizycznego w nowej sali gimnastycznej. Powstał także nowy budynek Gimnazjum (2003), któremu nadano imię Orła Białego. Obecnie Zespół Szkół posiada dwa budynki, budynek Szkoły Podstawowej i budynek Gimnazjum, a wszystkim kieruje dyrektor mgr [[Iwona Chojecka]]. |
<br/> | <br/> | ||
== Kadra pedagogiczna == | == Kadra pedagogiczna == | ||
Linia 43: | Linia 43: | ||
== Bibliografia == | == Bibliografia == | ||
<br/> | <br/> | ||
− | http://www.zs-lelkowo.com/index.htm[09.10.2014] | + | [http://www.zs-lelkowo.com/index.htm ZS][09.10.2014] |
<br/> | <br/> | ||
[[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria:Zespół Szkół]]<br /> | [[Kategoria: Szkolnictwo]][[Kategoria:Zespół Szkół]]<br /> |
Wersja z 06:35, 16 paź 2014
Zespół Szkół w Lelkowie | |
| |
...Wymagane... ...Wymagane...
| |
Data założenia: | 1999 |
Poziom szkoły: | podstawowy i ponadpodstawowy |
Podtyp szkoły: | szkoła podstawowa, gimnazjum |
Adres: | 14-521 Lelkowo |
Zespół Szkół w Lelkowie – Placówka oświatowa w województwie województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektorem placówki jest mgr Iwona Chojecka.
Spis treści
Historia
Zespół Szkół w Lelkowie powstał w 1999 roku z połączenia Szkoły Podstawowej w Głębocku, Szkoły Podstawowej w Lelkowie oraz Gimnazjum. Publiczna Szkoła Publiczna w {[Szczepkowo|Szczepkowie]] (późniejsze Lelkowo)została założona w 1946 roku. W pierwszym roku nauki uczęszczało do niej 12 uczniów. Przełomowym dla komfortu pracy i nauki w tej szkole był rok 1957. Wówczas szkołę zelektryfikowano, a następnie podłączono do sieci centralnego ogrzewania. Stopniowo zwiększała się również liczba uczniów i nauczycieli. Na przykład w roku szkolnym 1959/1960 pracowało 6 nauczycieli uczących 182 uczniów. W 1993 roku uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli naukę w nowym budynku, a od 1997 roku mogli odbywać zajęcia z wychowania fizycznego w nowej sali gimnastycznej. Powstał także nowy budynek Gimnazjum (2003), któremu nadano imię Orła Białego. Obecnie Zespół Szkół posiada dwa budynki, budynek Szkoły Podstawowej i budynek Gimnazjum, a wszystkim kieruje dyrektor mgr Iwona Chojecka.
Kadra pedagogiczna
- mgr Andrejuk-Klufas Anna
- mgr Bagan Irena
- mgr Daćko Daria
- mgr Dworak Stanisław
- mgr Gaudyńska Jolanta
- mgr Kaniecka-Białkowska Lucyna
- mgr Karczewska Ewa
- mgr Kiebało Marek
- lic. Kiełek Katarzyna
- mgr Majewska Anetta
- mgr Masiewicz-Grodź Justyna
- Pawłowiec Anna
- ks. Piasecki Piotr
- mgr Rutkowska Anna
- mgr Sołoducha Irena
- mgr Sutkowy Halina
- mgr Telega Katarzyna
- mgr Trzebińska Joanna
- mgr Turzyńska Elżbieta
- mgr Urawska Anna
- mgr Urawski Mirosław
- mgr Yasenytska Tetyana
Ciekawostki
W Zespole Szkół realizowane są różne edukacyjno-wychowawcze projekty szkolne (na przykład: "Temu, który ukochał sercem","Za rękę z Einsteinem), a także programy rekreacyjno-sportowe.
Bibliografia
ZS[09.10.2014]

