Zespół Szkół w Marcinkowie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 9: Linia 9:
 
}}
 
}}
  
''' Zespół Szkół  w Marcinkowie ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr [[Ewa Pawłowicz]].<br/>
+
''' Zespół Szkół  w Marcinkowie ''' – Placówka oświatowa w województwie [[warmińsko-mazurskie|warmińsko-mazurskim]]. W skład Zespołu Szkół w Marcinkowie wchodzi Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Publiczne i Filia w Grabowie. Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr [[Ewa Pawłowicz]].<br/>
== Historia ==
+
W skład Zespołu Szkół, zwanego dalej „zespołem" lub „szkołą", wchodzi Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Publiczne i Filia w Grabowie.
+
 
<br/>
 
<br/>
 
== Cele i zadania ==
 
== Cele i zadania ==
1. Zespół szkół realizuje cele i zadania określone w ustawie z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996r. z późn. zm.), zwanej dalej „Ustawą” oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie.
+
"1. Zespół szkół realizuje cele i zadania określone w ustawie z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996r. z późn. zm.), zwanej dalej „Ustawą” oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie.
2. Szkoła zapewnia uczniom pełny rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej. W realizacji tego zadania szkoła respektuje zasady nauk pedagogicznych, przepisy prawa, a także zobowiązania, wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Deklaracji Praw Dziecka ONZ oraz Konwencji o Prawach Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 20 listopada 1989r.
+
2. Szkoła zapewnia uczniom pełny rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej. W realizacji tego zadania szkoła respektuje zasady nauk pedagogicznych, przepisy prawa, a także zobowiązania, wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Deklaracji Praw Dziecka ONZ oraz Konwencji o Prawach Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 20 listopada 1989 r.
3. Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkół....(Statut Zespołu Szkół, 2012)
+
3. Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkół..." .(Statut Zespołu Szkół, 2012)
  
 
<br/>
 
<br/>
Linia 42: Linia 40:
 
== Osiągnięcia ==
 
== Osiągnięcia ==
 
Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowie osiągają znaczące wyniki w dydaktyce, działalności artystycznej i sportowej.
 
Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowie osiągają znaczące wyniki w dydaktyce, działalności artystycznej i sportowej.
<br/>
 
== Absolwenci ==
 
...
 
 
<br/>
 
<br/>
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==

Wersja z 19:26, 27 paź 2014

Zespół Szkół w Marcinkowie

...Wymagane...
...Wymagane...
Data założenia: 2003
Poziom szkoły: podstawowy, ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: szkoła podstawowa, gimnazjum
Adres: Marcinkowo 27, 11-700 Mrągowo


Zespół Szkół w Marcinkowie – Placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. W skład Zespołu Szkół w Marcinkowie wchodzi Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Publiczne i Filia w Grabowie. Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr Ewa Pawłowicz.

Cele i zadania

"1. Zespół szkół realizuje cele i zadania określone w ustawie z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996r. z późn. zm.), zwanej dalej „Ustawą” oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie. 2. Szkoła zapewnia uczniom pełny rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej. W realizacji tego zadania szkoła respektuje zasady nauk pedagogicznych, przepisy prawa, a także zobowiązania, wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Deklaracji Praw Dziecka ONZ oraz Konwencji o Prawach Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 20 listopada 1989 r. 3. Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkół..." .(Statut Zespołu Szkół, 2012)


Kadra pedagogiczna

 • biologia - Gabriela Larm
 • chemia - Gabriela Larm
 • fizyka - Emilia Golombek
 • edu. dla bezpieczeństwa - Małgorzata Fil
 • geografia - Gabriela Larm
 • historia - Ewa Pacholuk
 • informatyka - Marzanna Chodorowska, Jolanta Kleczkowska
 • j. angielski - Lidia Dogiel, Piotr Andrzejewski
 • j. polski - Agnieszka Chmiel-Żbikowska, Marzanna Chodorowska, Barbara Deptuła
 • j. niemiecki - Anna Pielach
 • matematyka - Jolanta Kleczkowska, Emilia Golombek
 • muzyka - Piotr Andrzejewski
 • nauczanie zintegrowane - Teresa Woszkiel, Irena Spirydon, Halina Całka
 • plastyka - Halina Całka
 • przyroda - Irena Spirydon, Gabriela Larm
 • religia - Barbara Deptuła
 • technika - Jolanta Kleczkowska
 • wos.- Ewa Pacholuk
 • wych. fizyczne - Małgorzata Fil


Osiągnięcia

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowie osiągają znaczące wyniki w dydaktyce, działalności artystycznej i sportowej.

Ciekawostki

W Samorządzie Uczniowskim Zespołu Szkół w Marcinkowie działają sekcje: naukowa, sportowa, redakcyjna, sanitarna, dyżurów.


Bibliografia


Gm[27.10.2014]